Услышать настоящий Донбасс

31 Мар

За останніми даними, в Україні налічується понад 810 тис. біженців із зони бойових дій на Донбасі. Проблема тимчасових переселенців одна з найгостріших для країни, що несе тягар війни та економічної кризи. Тому роль міжнародних організацій у допомозі для біженців така важлива.

Проте чи вдається по-справжньому задовольнити принаймні базові потреби біженців? З одного боку – люди, що втратили все і мусять будувати своє життя з нуля. А сьогодні часто не мають і найнеобхіднішого. З другого – тяжка праця волонтерів, яка часто перевищує людські можливості, незрідка – насторожене ставлення місцевих, бюрократія міжнародних допомогових процедур.

Одна з проблем якраз полягає у відсутності належного діалогу між біженцями та організаціями, що надають їм допомогу. Через це буває так, що потребами багатьох переселенців нехтують; не враховуюється вік, гендер та інші особливості. Тож 27 березня в Сєвєродонецьку відбувся семінар УВКБ ООН щодо того, як правильно оцінювати проведену роботу разом із тими, для кого її, власне, робили.

Учасниками заходу стали співробітники допомогових організацій. Основний месидж полягав у тому, що треба консультуватися із самими переселенцями щодо їхніх потреб, коли цього немає – це погано. Але суть семінару була не в обговоренні. Учасники навчилися організовувати і проводити фокус-групи для оцінки власної діяльності, і закріпили отримані навички за допомогою рольових ігор.

«Arena CS» не вперше організовує заходи практично на фронті. От і цього разу ми допомогли замовнику провести безпечний, комфортний і результативний семінар у прифронтовому місті. Проїзд, проживання учасників, харчування і кава-брейки – банальні для звичайного семінару речі одразу тягнуть за собою ті чи інші складнощі. Непросто гарантувати навіть не саму організацію, а її якість.

Але відповідальний підхід, широка мережа контактів і досвід роботи в екстремальних умовах роблять своє. Семінар відбувся успішно і, поза сумнівами, зробить допомогу для українських біженців із Донбасу якіснішою.