Пандемія змінила івент галузь. Тепер всі значущі конференції проходять онлайн. Учасникам доводиться звикати до нових реалій, а вони виявляються не такими вже простими. Виявилося, що виступати онлайн набагато складніше. І це далеко не єдина проблема.

Головна «біль» більшості оффлайн конференцій – недотримання регламенту і презентації в стилі «капітан Очевидність»: нічого не значущі, з загальновідомими істинами. Відсутність підготовки – ще одна серйозна проблема. Спікер може бути професіоналом у своїй темі, але брак досвіду і недостача репетицій помітні неозброєним оком.

І якщо ці «болі» докучають в офлайні, то в онлайн-форматі вони збільшуються в рази. Якщо непідготовлений спікер не отримує зворотного зв’язку від аудиторії, якість його виступу помітно знизиться. А прямий доступ до коментарів слухачів тільки збільшить нервозність ситуації. Ми вирішили допомогти всім, кому належить виступати онлайн. Отже, як правильно підготуватися і провести шоу не гірше, ніж у кращих спікерів TED.

Підготовка: шість ну дуже важливих кроків

  1. Напишіть спіч. Не план, не уривчасті думки, а повний текст промови. Тривалі експромти успішно реалізуються лише професіоналами, геніями і Юлією Тимошенко. Іншим потрібно зібрати і проаналізувати інформацію, структурувати і детально продумати свій виступ.
  2. Репетиція. Виступіть вголос, з повною викладкою. Це особливо важливо, якщо ви раніше не виступали перед аудиторією. Репетиція допоможе виявити слабкі місця і виправити помилки. Виступаючи підготовленими перед аудиторією, ви втрете носи всім цинікам і скептикам.
  3. Репетируючи, стежте за регламентом. Навіть якщо ви зоряний спікер і конференцію створювали заради вашого спічу, нікому не захочеться слухати вас довше покладеного.
  4. Спокійно і не поспішаючи перегляньте презентацію. Краще додати і виправити щось заздалегідь, ніж потім шкодувати.
  5. Перевірте обладнання. Модем та інша техніка для зв’язку, мікрофон, камера – все повинно працювати чудово. Спробуйте, чи виходить своєчасно виводити на екран слайди.
  6. Перевірте задник. Аудиторія повинна дивитися на вас і на ваші слайди, а не розглядати квіточки на шпалерах.15 секретов успешного выступления на онлайн-конференции

    Тонкощі, які поліпшать досвід

  7. Не читайте коментарі! . Ви встигнете зробити це після виступу, коли немає ризику збитися або впасти в прострацію через критику. Інтернет розв’язує язики багатьом любителям позлословити. Набагато простіше їх проігнорувати.
  8. Не перетворюйтеся в мера провінційного міста, який без «листочка» не може і рота розкрити. Не читайте з листа, відмовтеся від телетексту та інших хитрощів. Проженіть свою промову багато разів, щоб запам’ятати її напам’ять.
  9. Навіть якщо серед аудиторії – покриті мохом академіки, вони не готові сприймати складну інформацію у форматі нон-стоп. Якщо ваш спіч триває довше 30 хвилин – сплануйте кілька пауз для відповідей на питання і жартів. Струсіть ефір, інакше всі заснуть.
  10. Інтерактив врятує світ і ваш виступ. Дайте можливість аудиторії голосувати, заповнювати анкети, задавати питання. Ви зробите свій спіч більш залучаючим.
  11. Красива «картинка» – обов’язковий атрибут. Якщо вас відвідала ідея з’явитися в ефірі, лежачи в пінній ванні – залиште її серед потайних фантазій. Глядачі повинні бачити спікера у відповідному одязі, за спиною якого брендований задник, книжкові полиці або, в крайньому випадку – рівна однотонна стіна. Вимкніть верхні джерела світла – інакше навколо очей будуть тіні. Не надягайте строкатий одяг і відмовтеся від речей в смужку. Віддайте перевагу нейтральному макіяжу.

    Як подолати скутість?

  12. Сконцентруйтеся на прикладах і конкретних фактах. Ви зробите виступ живішим. Якщо приклади взяті з вашого досвіду, ви будете виступати впевнено, не ризикуючи збитися.
  13. Не сприймайте аудиторію як зграю голодних вовків. Якщо у вас жижки трусяться від хвилювання, почніть спіч із жарту. Розрядіть обстановку і дайте зрозуміти, що ви потребуєте невелику підтримку.
  14. Не відволікайтеся і не давайте приводів для цього. Якщо виступаєте з дому – замкніться в кімнаті. Діти, домашні тварини і свідки Ієгови трохи почекають. Вимкніть смартфон і всі гаджети, здатні видавати шум.
  15. Якщо відсутність живого фідбеку від аудиторії – серйозна проблема, вирішіть її. Посадіть перед собою слухача: наприклад, члена родини. Нема такої можливості? Закріпіть за камерою портрет Монатика або Насті Каменських, і виступайте для них. Виступаючи вперше, вам все-таки краще знайти живого глядача: його емоції будуть надихати і знімуть скутість.