Нове дослідження, проведене в Італії, епіцентрі європейської спалаху Covid-19, віщує потенційне повернення індустрії подій. І дуже скоро.

Доктор Альберто Зангрільо є головою відділення інтенсивної терапії в лікарні Сан-Раффаеле в Мілані. Він на власні очі побачив спустошення, яке вірус приніс в Мілан, найбільше ділове місто Італії. Кілька днів тому він опублікував запис з шокуючою заявою, яке викликало суміш критики і підтримки з боку національного та міжнародного медичного співтовариства: «Вірусу в Італії більше не існує клінічно». Ця заява стала шоком для країни, яка ще не зупинила карантинні заходи.

Вірусне навантаження коронавірусу в травні значно нижче березня

Зангрільо продовжив дослідження в лікарні Сан-Раффаеле, які скоро будуть опубліковані в журналі клінічної хімії та лабораторної медицини (CCLM). У дослідженні порівнюються результати 100 тестів на Covid-19 в березні і 100 тестів в травні. Вірус, здається, “надзвичайно ослаблений”, підтвердив співавтор дослідження. Дослідження підтверджує досвід інших лікарів в Італії. «Сила, яка була у вірусу два місяці тому, вже не та, що сьогодні».

Важливо відзначити, що «сила» і «слабкість» в цих сенсах відносяться виключно до вірусного навантаження – числу фактичних окремих вірусних одиниць, виявлених в даному тесті. Це не слід плутати з вірусом з більш низькою активністю або вірусом, який якимось чином генетично відрізняється від коронавірусу, який ми спочатку вважали за доцільне зупинити.

«Ми не говоримо, що вірус змінився», – сказав Зангрільо, пояснивши, що результати можуть бути пов’язані зі змінами в групі протестованих. Але відкриття того, що все може повернутися на круги своя, теж суперечливо. Деякі лікарі кажуть: «Так як кількість інфікованих зменшується, при обстеженні групи, буде більше людей, які не так хворі».

ВООЗ також відреагувала на це, підтримавши такий підхід і підкресливши, що немає ніяких доказів того, що сам вірус менш серйозний або заразний.

Новые исследования предвещают более быстрое возвращение индустрии ивентов

Що значить перспектива зниження вірусного навантаження для індустрії подій

Це дослідження є лише одним із доказів того, що нам необхідно підтвердити більш низьку присутність вірусу. Якщо буде підтверджено, що якийсь фактор, такий як груповий імунітет, робить поширення вірусу набагато повільнішим, ніж раніше, це може вплинути на прогноз повернення івентів.

Так що зміниться для вашого заходу?

Хоч і все дуже суперечливо, є деякі ознаки нестабільного, але позитивного майбутнього індустрії подій:

Більше впевненості. Країни знову відкриваються, і, незважаючи на швидке поширення вірусу в деяких регіонах, економіка поступово намагається повернутися до нормального життя. Це не означає, що відновлення заходів дасть високу відвідуваність. Але більш низький вірусний показник може означати, що учасники відчувають себе більш впевнено.

Заходи будуть поза увагою. Події Superspreader були в центрі уваги, особливо в перші дні. Івенти заборонили першими. Загального карантину навіть не було на горизонті, коли збори понад 10 осіб були заборонені. Менше поширення вірусу може дозволити івентам запускатися комфортніше, а прогнозовані 20% відвідуваності, які ми спостерігали в аналізі споживачів, можуть збільшитися до 40% або 50%.

Буде більше івентів. Важливо мати більше тематичних досліджень, які підтверджують вплив заходів на розповсюдження вірусу. Без відновлення деяких заходів, ми не дізнаємося, з яким рівнем ризику ми маємо справу. Заходи безпеки, введені ВООЗ, повинні забезпечувати відчуття безпеки, оскільки деякі події починають відновлюватися.

Питання все ще залишаються

Хоча це може звучати як хороші новини, це ні в якому разі не заклик ігнорувати ризик, пов’язаний з вірусом. Новинні випуски як і раніше пронизані жахливими історіями про вечірки з нагоди дня народження, що ведуть до зараження.

Єдина правда в тому, що ми недостатньо знаємо про цей вірус. Ми не знаємо, наскільки небезпечним може стати вірус, ми також не знаємо, чи може вірус втратити силу і в кінцевому підсумку зникнути.

Ця вкрай нестабільна ситуація вимагає обережності. Однак обережність не означає песимізм, і ми повинні бути відкриті для хороших новин. Для тих організаторів, які не хочуть ризикувати, віртуальні і відстрочені на 2021 рік івенти – кращі стратегії зараз.