Процес пішов: все більше країн заявляють про ослаблення карантинних заходів. Природно, що представників івент галузі цікавить, коли настане момент легалізації івентів. Перспективи поки неоднозначні. Лідери думок (наприклад, Білл Гейтс) наполягають, що івенти потрібно проводити виключно онлайн. Однак є шанси на традиційну організацію подій. І в цьому організаторам можуть допомогти сучасні технології.

Вони засновані не на порожньому місці: ці технологічні рішення вже використовують в різних країнах для контролю поширення захворювання. Ми проаналізували, як їх можна застосовувати в івент галузі: наприклад, якщо буде дозволено збирати на майданчику 10 і більше людей.

Геозони і GPS-стеження

Одна з ідей виглядає так: всі учасники івенту отримують спеціальні браслети і скачують додаток для контролю переміщення по локації. Як тільки хтось порушує соціальну дистанцію, його браслет починає вібрувати, а додаток відправляє push-повідомлення з попередженням.

Конкретної технології для івентів поки не існує. Однак якщо на ринку буде помітний попит, рішення швидко з’явиться. Поки що подібні продукти використовують для побутових завдань: наприклад, контролю постави.

УФ-очисники

Ивенты после пандемии

Компанія Brussels Expo заявила про створення локації для проведення виставок, вільної від коронавірусу. Йдеться про застосування спеціальної технології очищення, яку використовують в лікарнях. У прес-релізі компанії сказано, що вони встановили на локації спеціальні ультрафіолетові лампи, що знищують шкідливі бактерії і віруси. Це потенційна революція в галузі.

Температурний скринінг

Ивенты после пандемии

Температурний та інший контроль на вході – вже норма для більшості країн. Так контролюють людей при входах в аеропорти, на прохідних підприємств і т.п. Очевидно, що це буде потрібно і при організації івентів. Технологія допоможе вчасно виявити і ізолювати потенційно заражених людей. Зараз скринінг проводять вручну, і це займає колосальну кількість часу. Але з огляду на те, що технологія стане новою соціальною нормою, чекати рішення потрібно з дня на день. Можливо, це буде спеціальна «рамка», на зразок тієї, яку проходять пасажири в аеропортах.

Цифрове маркування

У всіх країнах попереджають, що соціальна дистанція стане нормою для світу після пандемії. Як організувати її дотримання для відвідувачів івенту? Одне з рішень – спеціальні дисплеї на локаціях, додатки або світлові маркери, які допоможуть людям правильно шикуватися в чергу і здійснювати інші необхідні дії.

Захисні екрани

Ивенты после пандемии

Вони вже встигли порядком набриднути, але навряд чи люди позбудуться них найближчим часом. Екрани з плексигласу будуть обов’язково рекомендовані на локаціях з щільним середовищем взаємодії. В івент галузі їх можуть використовувати для створення приватних локацій: щоб учасники змогли поспілкуватися віч-на-віч або, наприклад, відправити e-mail. Також їх встановлять на стійках реєстрації і на кейтеринг майданчиках. Безсумнівно, це погіршить користувальницький досвід, але безпека важливіша.

Додатки для учасників івенту

Якщо фізична взаємодія людей буде категорично заборонена, додатки для івентів будуть відігравати ключову роль. Вони будуть визначати можливості для онлайн спілкування між відвідувачами і доповідачем або виконавцем. Це може бути відео-чат, трансляція або будь-який інший формат. Природно, він не стане повноцінною альтернативою живим контактам. Однак, при повній забороні на івенти, інших можливостей не буде.

Замість післямови

Деякі технології та рішення викличуть у читачів справедливе обурення. Дійсно, перспективи нового світу після пандемії досить неоднозначні. Але можна стверджувати одне: професіонали івент галузі зроблять все можливе, щоб об’єднати безпеку і комфорт учасників, не порушуючи їх права і свободу.