Представники івент індустрії все голосніше заявляють про необхідність повернутися до проведення заходів. У багатьох компаній на кону майбутнє їхнього бізнесу. Принаймні, організатори подій хочуть розуміти правила, за якими можна буде працювати найближчим часом. Однак замість чітких інструкцій влада більшості країн світу реагує слабо, нервово і незрозуміло.

Є й винятки. Наприклад, в Італії діє заборона на всі івенти в приміщеннях, але дозволено проводити заходи на вулиці за участю до 1000 чоловік. В Австрії з 1 серпня дозволять заходи з обмеженням до 1000 чоловік. У Китаї відкривають конференції та виставки. В Україні з 10 червня планують дозволити роботу закладів культури. Майбутнє виставок, конференцій та інших івентів поки не визначено.

Думка експерта

Тобто, плани різних країн неоднозначні. Схоже, влада не виробила єдиного рішення. Тому представники івент сфери звернулися до експерта, щоб розуміти, за якими правилами потрібно працювати найближчим часом, щоб створити безпечні умови. Їм погодився стати доктор Брайан Лабус, епідеміолог Університету в штаті Невада, Лас-Вегас. Ось його ключові рекомендації:

  1. Не існує поняття ідеальної кількості учасників безпечного івенту. Але 50 чоловік на локації – розумна межа.
  2. Локальні івенти безпечніші. Присутність тільки місцевих жителів значно знижує ризик зараження: особливо якщо в місті або регіоні епідеміологічна ситуація контрольована.
  3. Максимальна тривалість сесії – 30 хвилин. Це дозволить уникнути масового зараження учасників з-за довгого перебування в приміщенні.
  4. Експрес-тестування на вході непрактично. Це створить черги, і учасники ризикують заразитися, стоячи в них.
  5. Масковий режим в приміщенні – обов’язковий. Можливо, організаторам варто роздавати маски при вході.
  6. Від багатоденних івентів краще відмовитися. Тривалі заходи значно підвищують ризик зараження учасників і обслуговуючого персоналу, з яким вони будуть контактувати.

Небольшие и локализованные

Бліц-інтерв’ю

Представники івент сфери задали доктору Лабусов кілька питань:

– Ви б відвідали захід прямо зараз?

– Ні, я б відмовився від участі. Люди вважають, що досягнення піку і зниження захворюваності дають можливість повернутися до повноцінного життя. Але це невірно. Багато людей залишилися в зоні ризику. Якщо зібрати їх разом на будь-якому заході – будь це хоч вечірка до дня народження – вони можуть заразитися.

– Чи потрібно дотримуватися дистанції в закритому приміщенні?

– Об’єднавши людей в приміщенні, ви підвищуєте ризик передачі вірусу. Чим більше вони будуть під одним дахом, тим більша небезпека. І соціальна дистанція на закритій локації вже не має значення. Виникає інша проблема: багато людей є безсимптомними носіями. Відсіяти їх за допомогою температурного скринінгу нереально. Вони будуть поширювати вірус, навіть не знаючи про це.

– Яка кількість людей на локації вважається безпечною? Багато хто вважає – до 50 осіб.

Це довільне число. Воно не грунтується на наукових і статистичних даних. Це, скоріше, «золота середина». Потрібно було створити норму, керуючись міркуваннями безпеки. Чим більше група людей – тим вище ризик зараження. Тому і зупинилися на показнику 50. Але це не більше ніж рекомендація: організатори повинні сприймати її як норму соціальної відповідальності.

– Коли можна сподіватися на повне зняття обмежень?

– Коли сума різних показників буде вказувати на зниження соціального ризику. Організаторам варто орієнтуватися на те, що відбувається в їхніх країнах і областях. Найбільше проблем – з міжнародними та іншими великими івентами, на які приїжджають люди з різних країн, регіонів. Вони несуть величезний ризик і ще не скоро будуть дозволені. А ось перспективи локалізованих заходів з мінімумом обмежень можна назвати позитивними.