Класики літературної фантастики зразка ХХ століття бурхливо фантазували про час, в якому ми живемо. Роботи-домогосподарки, літаючі автомобілі, миттєві просторові переміщення … Щось збулося, щось збираються реалізувати. Але в івент галузі все здається традиційним: заходи організовують люди, використовуючи класичні підходи.

Невже не існує технічних рішень, які справили б революцію в галузі? Як би не так: вони з’являються щорічно. Тільки справа в тому, що роботу івент менеджерів вони так і не спростили. Навпаки – навіть додали нових проблем. Давайте розглянемо інноваційні новинки для івент сфери, які так і не увійшли в ужиток.

Штучний інтелект в ролі модератора

Роль ведучого або модератора на івенті – вкрай рутинна. Чи можна спростити його долю, поклавши функції на штучний інтелект (ШІ)? Адже він точно не буде плутати текст або імпровізувати невпопад.

Теоретично це можливо. Самі організатори не проти провести такий експеримент. Але істотних досягнень на цьому терені поки немає. ШІ занадто примітивний для повноцінної модерації івенту. Йому можна доручити тільки найпростіші завдання.

Вашу маму і там, і тут показують …

Несбыточное будущее ивент сферы

Віртуальні артисти – цілком здійсненна технологія. Варто лише почитати новини: щорічно проходить кілька концертів за участю віртуальних музикантів і вокалістів. А в Японії вони навіть мають власні фан-клуби. Наприклад, віртуальна співачка Хацуне Міку популярніша за деяких живих колег по сцені.

Проблема в тому, що технічний супровід такого виступу поки обходиться дорожче райдера справжньої «зірки». Так що Вакарчук та інші українські артисти поки можуть не боятися конкурентів.

Роботизований персонал

Несбыточное будущее ивент сферы

Мрія будь-якого роботодавця: ніяких лікарняних, ніякого графіка відпусток, цілодобова мотивація … Футурологи припускають появу в найближчому десятилітті цілком працездатних роботів зі штучним інтелектом. Природно, вони витіснять людей з деяких професій, і зі сфери послуг у тому числі.

Приклади вже є: роботам довіряють функції ресепшн, доставки багажу, роботу офіціанта або бармена, нарізку салату в кухні ресторану. На цьому поки що все: більш складні завдання машинам не під силу.

Робота івент менеджера занадто складна та нетривіальна, щоб довірити її сучасному роботу. Навіть цілком стандартні технологічні рішення – наприклад, електронні стійки реєстрації – додають проблем. Тому що до кожної такої стійки потрібно приставити фахівця, який буде консультувати «далеких» від техніки гостей.

Звичайно, у перспективі технології візьмуть верх над людьми. Процес уже йде. Але поки що людина краще знає, як підготувати івент. А роботи нехай ріжуть салат і носять валізи.

Чудеса віртуальної реальності (VR)

Несбыточное будущее ивент сферы

Ще одна технологія, якій пророкують велике майбутнє. У тому числі, і в івент сфері. Чому б і ні: роздати учасникам окуляри або шоломи, запустити програму – і не потрібні бюджети на локацію, декорації, екрани. Усі «красивості», матеріали презентацій та інший контент учасники бачитимуть та активно з цим взаємодіяти. Навіть – просто уявіть – не потрібно будувати дорогі стенди на виставці та привозити продукцію: все це можна відтворити віртуально!

Однак поки що віртуальну реальність сприймають як розвагу. У світі ще не провели жодного заходу з повноцінним зануренням в VR. Але перспективи технології величезні, так що чекаємо.

Прямий автоматичний переклад

Знайти хорошого перекладача-синхроніста складно. Організувати синхронний переклад мультимовного івенту – ще складніше. Тому великі компанії розробляють рішення на основі штучного інтелекту: наприклад, навушники Pixel Buds від Google, які вміють синхронно перекладати з 40 мов.

Цей гаджет (та інші подібні) цілком непоганий. Але навіть чудовим перекладачам властиво помилятися. Що вже говорити про автоматичну систему? Плюс, кількість мов дуже обмежена. Так що в поточному стані новинка не замінить синхроністів.

Доставка учасників безпілотниками

Несбыточное будущее ивент сферы

Гість івенту приземляється в аеропорту, знаходить за координатами в смартфоні припаркований безпілотний автомобіль, і той привозить його в готель чи на локацію.

Завдання вже цілком здійсненне в розвинених країнах. В Україні це поки що чергова область футурології.

А якщо відкинути іронію, – технології розвиваються. І те, що нездійсненно зараз, стане можливим в найближчі десятиліття. Так що івент сфера ще чекає своїх м’язистих роботів і голосистих віртуальних Вакарчуків.