Німеччина запустила один з найбільших в світі дослідницьких проектів з вивчення коронавірусу. Попередні дані показують роль івентів в поширенні вірусу і дають прогноз на наступні 6-9 місяців. Результати більшості досліджень засекречені. Але попередньо опублікована в Frankfurter Allgemeine інформація дає привід для хороших і поганих новин.

Хороша новина: є шанс на повернення до звичайного життя

Дослідники не знайшли ніяких доказів, що похід в продуктовий магазин або вечеря в ресторані небезпечні з точки зору масового зараження коронавірусом. Якщо попередні результати підтвердяться, країни введуть м’якші умови карантину, і люди зможуть повернутися до звичайного життя.

Погана новина: івенти потенційно небезпечні

Дослідження показало, як великі заходи впливають на поширення вірусу. Вчені віднесли до супер-небезпечних футбольний матч Атланта-Валенсія і Кельнський карнавал. Висновок очевидний: тривалий контакт величезної кількості людей призводить до спалаху зараження.

Вже зрозуміло: швидко повернутися до нормального життя у людства не вийде. Це усвідомлюють вчені і керівники країн. Пора вчитися жити і працювати в нових вимушених умовах.

До чого готуватися фахівцям івент галузі?

Зараз в івент сфері наступила та стадія, при якій завдати більшої шкоди організаторам подій складно. Але незважаючи на похмурі новини, країни вже обговорюють перспективи виходу з карантину та відновлення звичного способу життя. Певні прогнози робить і українська влада, намітивши перші кроки на кінець травня. Головне зараз – пережити пік зараження і домогтися зниження захворюваності. Івент менеджерам пора готуватися до роботи в новій реальності, який впроваджуватимуть протягом наступних 6-9 місяців.

Що це означає для івент індустрії?

У найближчому майбутньому багато країн не зніматимуть заборони на проведення великих заходів. Безсумнівно, організатори найбільших спортивних подій та міжнародних виставок будуть лобіювати зміну правил. Але будемо реалістами: це стане можливим тільки після появи вакцини або іншого чинника, який переламає вірусну активність.

Новая реальность

Це не означає, що індустрія приречена. Невеликі локальні заходи стануть альтернативою, за допомогою якої івент сфера почне відновлюватися. Ось очікувані характеристики цих подій:

  1. Невелика кількість учасників. Спрогнозувати точну кількість неможливо. До повної заборони івентів в Україні в кожному місті були свої обмежувальні заходи: від 10 до 200 чоловік на одній локації.
  2. Локальність. Проведення заходів без необхідності залишати географічний район проживання, буде вважатися безпечним.
  3. Короткочасність. Можливо, на певний період доведеться відмовитися від івентів, які тривають один або кілька днів. Яка тривалість зустрічі людей буде вважатися безпечною – ще належить з’ясувати.

Що робити зараз: 4 ключових рекомендації

Розвивати віртуальні івенти

Компанії, які задовго до пандемії розвивали напрямок онлайн-івентів, адаптуються простіше. Іншим потрібно почати інвестувати і освоювати практику вебінарів, віртуальних екскурсій та інших заходів. Так можна зберегти персонал, відносини зі спонсорами та партнерами.

Створювати локальні стратегії

Девіз маркетологів 90-х «Думай глобально, дій локально» знову актуальний. Івент компаніям потрібно переходити з глобальних стратегій на короткострокові перспективи і придивлятися до заходів, які можна організувати на місцевому рівні.

Віртуальна глобалізація

Цифрові технології дають можливість об’єднати невеликі івенти в скоординовану глобальну подію. Варто подумати над розвитком цього напрямку.

Зростання значення соціальних мереж

Об’єднувати людей, координувати заходи, знаходити аудиторію для віртуальних івентів – все це можна зробити за допомогою соціальних медіа. В умовах карантину такі можливості як ніколи актуальні.

Сучасні події – привід для представників івент сфери зупинитися, проаналізувати ситуацію і подумати, що робити далі. Не можна сказати, що гряде катастрофа. Безсумнівно, світ зміниться. Але завжди будуть можливості організувати події в новій реальності.