Івент індустрія переживає один з найважчих періодів у своїй історії. Пандемія коронавірусу змусила організаторів відкласти тисячі заходів. Івент компанії і потенційні учасники подій намагаються знайти відповідь на питання: що буде далі?

Вже зараз експерти галузі з упевненістю стверджують: суспільство чекає нова івент індустрія. Попередня практично знищена найбільшою епідемією, з якою зіткнувся сучасний світ. Що робити з уже запланованими заходами? Розглядаються три варіанти:

  • повне скасування;
  • перенесення;
  • перехід в онлайн.

Скасування – крайнє рішення, що загрожує втратою коштів і репутації. Тому багато організаторів оголосили про перенесення заходів. З одного боку, це дало тимчасовий перепочинок: як тільки ситуація стабілізується, запланована подія станеться. З іншого – ключових проблем перенос не вирішив. Тому експерти розглядають кілька варіантів стратегій.

Відстрочка на 4-й квартал = граничний рівень завантаженості

Багато івентів перенесли на останній квартал 2020 року. Цей варіант здався оптимальним. Однак якщо ситуація стабілізується, календар подій на жовтень, листопад і грудень буде перенасиченим.

Чим це загрожує? Події, спочатку заплановані в цей період, можуть отримати першорядне значення. Локації будуть переповнені, а традиційні міста для їх проведення зіткнуться з колосальним навантаженням. Це може стати причиною негативного досвіду відвідувачів.

Такий сценарій можливий за умови, що економіка до кінця року прийде в норму, і восени не почнеться друга хвиля епідемії.

Перенесення івенту до літа: занадто оптимістично?

Багато весняних заходів перенесли на літні місяці. Деякі організатори відверто зізнаються: вони сподіваються, що спека знизить вірусну небезпеку, адже епідемій грипу влітку не буває.

Перенос ивентов: что будет дальше

Це дуже ризикована стратегія. Жоден експерт, медик і політик не знає, як довго триватиме спалах. Щоб скласти умовний прогноз, можна оцінити досвід Китаю, Італії і Південній Кореї:

  1. Китай після надзвичайно жорстких карантинних обмежень стверджує, що мінімізував спалах, і через три місяці після її початку підійшов до фінальної стадії. Але зберігається ризик, що після відкриття кордонів вірус знову повернеться.
  2. Італія зіткнулася із загрозою в кінці лютого. Країна до сих пір не подолала проблему. В державі введені максимально жорсткі заходи протидії. Очікується, що перші результати з’являться до кінця березня, а стабілізувати ситуацію вийде тільки до літа.
  3. У Південній Кореї зробили ставку на тестування здоров’я всього населення, відстеження переміщення людей і пропаганду. Поки що в цій країні кращі результати по боротьбі з епідемією.

В цілому досвід показує: прогрес в боротьбі з коронавірусів можливий мінімум при 3-місячному сценарії боротьби. З огляду на ситуацію в Україні, це не станеться раніше липня. Хоча ще є слабка надія, що літня спека знищить вірус.

А що буде з економікою?

Будь-яке перенесення івенту передбачає, що економіка після пандемії повернеться в той же стан. Але якщо оцінити падіння фондових ринків, закриття кордонів країн, заборони і обмеження – малоймовірно, що до кінця року економіка відновиться до показників лютого 2020 року.

Є ризик економічної рецесії. Це означає, що великі компанії не будуть зацікавлені в івентах, спікери втратять роботу, а у глядачів не буде грошей на покупку квитків.

Що можна з цим зробити?

У бізнесі успіх іноді пов’язаний зі ступенем ризику, на який готові піти учасники угоди. Якщо ризик високий (втрата грошей, репутації) – організатори планують перенесення заходу на літо 2020 року. Якщо ризик середній – івенти переносять на кінець 2020 – початок 2021-го року. Якщо обидва варіанти неможливі – захід проводять в онлайн-форматі. Це не так уже й погано: з огляду на, що мільйони людей замкнені по домівках і готові стати глядачами.

Звичайно, ніхто не залишає надії, що станеться диво, і вірус зникне повністю. Однак потрібно бути реалістами. Поки це тільки мрії, і треба звикати до нової реальності.