Правильна організація YouTube трансляції

YouTube — це дуже популярний відеохостинг з десятками мільйонів користувачів. Однією з його функцій є проведення прямих трансляцій, так званих стрімінг-трансляцій. У прямий ефір можна вийти з різними темами, від навчальних відео до проходження комп’ютерних ігор. У тому числі на цій платформі організовуються вебінари, форуми та різні збори, навіть корпоративні доповіді. У цій статті розбираємо, що потрібно знати для прямого включення на YouTube і чому це настільки популярно.

Трансляції на YouTube від ARENA CS

Популярність трансляцій на YouTube зростає з кожним місяцем

Організація трансляції в YouTube: переваги

Головна перевага сервісу — доступність як для організаторів івенту, так і для аудиторії. Щоб запустити трансляцію, досить зареєструватися на хостингу і натиснути на кнопку, що включає трансляцію. Крім простоти включення онлайн-передачі відзначимо:

 • Відсутність технічних вимог. Навантаження від кількості глядачів лягає на сервери YouTube, а не на пристрої користувача. Тож вийти в ефір можна навіть з телефону.
 • Наявність будь-якої апаратури. Звичайно, чим краще камера і мікрофон, тим якісніша трансляція, але працювати вона буде і з найдешевшими гаджетами.
 • Підключення з повільним інтернетом. Чим вище швидкість з’єднання, тим краще якість трансляції та плавність картинки, проте і з мінімальним 3G вдасться провести ефір.
 • Не потрібні глибокі технічні навички. Досить просто налаштувати інтернет, камеру і мікрофон – і можна запускати трансляцію.
 • Збереження запису в автоматичному режимі. Трансляція зберігається і доступна після завершення прямого ефіру.

І ще один важливий аспект — аудиторія. Багатомільйонна платформа дозволяє зібрати безліч глядачів, особливо, якщо тема актуальна. Популярність YouTube забезпечує доступ до перегляду користувачам з будь-яких пристроїв, що дуже розширює потенційну аудиторію трансляції.

Хоча Youtube відомий простотою свого сервісу та дружністю інтерфейсу, організувати трансляцію з першого разу, як правило, не виходить. Навіть досвідчені користувачі часто стикаються з блокуванням відео. Винне в цьому порушення авторських прав. Саме цей фактор не враховують недосвідчені організатори стрімінгових трансляцій.

Про що потрібно пам’ятати при включенні YouTube трансляції

У платформи є три істотні недоліки. По-перше, дуже ревне ставлення до авторських прав. Якщо на стрімі звучить музика або з’являється контент, на який хтось із глядачів подасть скаргу, трансляцію заблокують без можливості відновлення. Хоча не всі скарги відправляються обгрунтовано — це може бути просто наслідком дії незадоволеного глядача. А ось адміністрація сервісу реагує на кожну скаргу. З огляду на загальну кількість трансляцій на платформі, обробити вручну всі заявки неможливо, тому автоматичні алгоритми просто блокують відео.

Для відстеження авторського контенту існують також автоматизовані програми. Крім того, у YouTube існують і власні алгоритми перевірки опублікованого контенту. Будь-яке порушення авторських прав призводить до блокування ефіру, а якщо порушення повторюються, то і всього каналу. Це найбільша проблема для організаторів прямих трансляцій на YouTube. Найчастіше з нею стикаються новачки. Тому перші трансляції часто бувають невдалими. Щоб уникнути такої ситуації, потрібна серйозна попередня підготовка:

 • створення сценарію;
 • підготовка промови спікера;
 • перевірка контенту на авторські права;
 • попередні репетиції;
 • тестування відображення матеріалів спікера на екранах аудиторії;
 • підготовка технічної частини, камери та освітлення включно.

Впоратися з цим завданнями новачку (тим більше, одному) неможливо.

По-друге, YouTube має обмежений функціонал. Серед його опцій відсутні інтерактивні елементи для взаємодії з аудиторією. Щоб демонструвати тільки частину екрану, налаштувати зовнішній вигляд картинки або транслювати додаткові елементи (графіки або таблиці, тощо), потрібні сторонні програми. Фактично, YouTube надає можливість демонструвати тільки унікальний контент у виконанні самого автора. На цій платформі прекрасно проходять тренінги, вебінари і онлайн-концерти. Але організацію більш складної трансляції реалізувати досить проблематично.

По-третє, YouTube блокує трансляції через необережні висловлювання ведучих. Або санкції накладаються на запис ефіру, що призводить до блокування відео. Кожну фразу бажано відрепетирувати заздалегідь. Щоб уникнути бану, потрібно продумати план ефіру і промови спікера. Можливість скарг від учасників на нетолерантні висловлювання, заклики до незаконних дій або неналежний контент потрібно виключити ще до початку трансляції. Для цього найкраще звернутися до тих, хто розуміє алгоритми роботи хостингу і розбирається у правилах спільноти. Тільки глибокий аналіз запланованого до публікації контенту допоможе уникнути небажаних наслідків.

Організація трансляції в YouTube під ключ

Наша компанія займається організацією прямих ефірів на YouTube з 2014 року. Тільки за 2020 у нас більше 500 закритих кейсів трансляцій різного типу, в тому числі на хостингу YouTube.

YouTube-трансляції під ключ від ARENA CS

Професійний підхід гарантує успіх вашої трансляції на YouTube

Ми пропонуємо:

 • технічну підтримку стріму — від вибору і надання апаратури до контролю якості картинки під час трансляції;
 • розробку і репетицію плану до початку трансляції, щоб уникнути експромтів від спікерів з можливими порушеннями авторських прав;
 • перевірку всього контенту, запланованого до публікації, на предмет авторських прав;
 • при необхідності рекомендації по заміні певної музики або кадрів на ті, що не призведуть до блокування;
 • інформаційна підтримка для проведення трансляції, опрацювання будь-яких можливих ситуацій.

У нас працюють досвідчені менеджери, професіоналізм яких можна оцінити, подивившись портфоліо виконаних проектів. Жодну з наших трансляцій не було заблоковано, адже всі вони пройшли по заздалегідь підготованому сценарію. Підготовка трансляції нашою командою – це гарантія якості і стабільності для будь-якої аудиторії.