Карантинні заходи повністю не скасовані, невизначеність зберігається, а представники івент індустрії обговорюють, як рухатися вперед. Хтось висловлює думку, що потрібно починати роботу якомога швидше, а хтось віддає перевагу почекати ще: поки ризики для організаторів і учасників не стануть мінімальними.
Дотримання дистанції, температурний контроль і дотримання санітарних приписів – ці норми викликають головний біль у організаторів по всьому світу. Чи варто відкривати івент бізнес в таких умовах? Або мають рацію ті, хто вважають за краще чекати далі? Розглянемо точки зору кожної зі сторін.
Повернення за всяку ціну?
В івент галузі ще залишилися оптимісти, які потребують і очікують повного зняття обмежень на проведення заходів. Тут немає злої іронії: багато хто з цих компаній змушений йти ва-банк, інакше у них залишиться тільки єдиний вихід – закрити бізнес. Серед них, наприклад, організатори великих літніх фестивалів, які були змушені перенести або скасувати ці події.
Ситуація в Україні поки невизначена. В інших країнах теж все під питанням. Наприклад, стало відомо, що в Орландо влада переглянула карантинні заходи і дозволила липневі івенти. Хтось із організаторів здивувався такому. Інші оцінили як позитивний сигнал і перший крок до виходу з кризи.
Дійсно, з одного боку, чим більше івентів дозволять, тим впевненіше будуть себе відчувати учасники і глядачі. Вони зможуть подолати психологічні бар’єри, які активно розвивались за час карантину. Багатьох організаторів, які практично збанкрутували за ці місяці, така ситуація врятує: поверне їм роботу і бізнес.
Але навіть в таких умовах, за оцінками експертів, галузь буде відновлюватися до показників січня 2020 року протягом 3-5 років! Дійсно, це буде довгий і болісний шлях, який здолають не всі.
Однак співчуття до організаторів заходів відійде на другий план, якщо світ наздожене «друга хвиля» коронавірусу, і знову проведення івентів буде ставити під загрозу здоров’я тисяч людей.
Почекати, поки все скінчиться?
Друга група організаторів подій впевнена – не можна нічого чекати або вимагати, поки світ не отримає колективний імунітет або дієву вакцину. Шанувальникам цієї думки теж несолодко: вони зазнають збитків, їх бізнесу загрожує закриття.
Але на думку цієї сторони, ще рано думати про проведення івентів з кількістю учасників понад півсотні. Незважаючи на пропоновані заходи безпеки, вони переконані: це занадто ризиковано.
Чи справді ризик такий високий?
Результати досліджень поки однозначні: івенти розглядають як один з найнебезпечніших способів поширення коронавірусу. Чим довше взаємодіють між собою люди (особливо, якщо вони розмовляють) – тим вище ризик зараження. Особистий контакт, на думку вчених, збільшує ризик в 10 разів. В умовах замкнутого простору ризик ще вище.
Заходи соціального дистанціювання розраховані на відкриті простори. У закритих приміщеннях дистанціювання позбавлене сенсу. На якій би відстані не знаходилися люди в одному приміщенні, вони все одно можуть заразитися.
Так чого в підсумку чекати?
Якщо послухати думку лікарів, що дійсно стикаються з лікуванням коронавірусу, то з’являється слабка надія. За твердженнями фахівців, вірус вже не такий руйнівний. Це підтверджують вірусологи в Італії. Таку ж картину малюють експерти в США, де вже завершили карантин в штатах Джорджія і Флорида.
Чи можна в таких умовах повірити в сценарій «карантин скасують до літа»? Поки немає ніяких експертних передумов. Але є впевненість: чим більше країн почнуть виходити з карантину до червня, тим вище ймовірність дозволу на проведення заходів. За найбільш позитивним сценарієм, влада може легалізувати відкриті івенти до 1000 чоловік на локації.
Природно, все це припущення. Адже очікується ще й друга хвиля. Чи стане вона сильніше чи слабше – не знає ніхто. І поки фахівцям галузі залишається чекати, «чистити зброю» і сконцентруватися на проведенні онлайн-подій.
Маєш питання щодо змісту статті? Звертайся до авторки