Після затяжного карантину в Китаї модний бренд Hermès знову відкрив свій флагманський магазин. У перший же день йому вдалося заробити $ 2,7 млн. Це найвищий показник для бутика, що працює в Китаї. Пробувши в неволі кілька місяців, тисячі покупців змогли нарешті зайнятися шопінг-терапією. Термін «revenge buying» або «шопінг-реванш» набув нового значення.

Приклад трохи незвичайний. Однак він цілком може стати демонстрацією поведінки людей, яким, нарешті, дозволять відвідувати івенти. Як може виглядати реванш в івент сфері? Чи можна буде отримати з цього вигоду? І так і ні. Поговоримо докладніше.

Як ініціювати реванш: керівництво для івент компаній

Точно так, як і шанувальники бренду Hermès скучили по обновкам, мільйони людей по всьому світу зголодніли за івентами: будь то концерти, виставки, наукові конференції або вечірки в клубах. Онлайн-заходи задовольняють цей попит тільки частково. Відсутність можливості спілкуватися особисто і бути присутнім на події неможливо компенсувати.

Наведемо приклад. Одна з причин, чому «голодні дієти» небезпечні – спрацьовування вбудованого механізму захисту в організмі. Він робить все можливе, щоб повернути втрачені кілограми. Поведінка при «шопінг-реванші» має схожий ефект.

Люди за своєю природою – соціальні тварини. Після декількох місяців карантину вони будуть готові на все, щоб відновити колишні суспільні контакти. В результаті очікується сплеск попиту на івенти – причому такий, з яким організатори ніколи раніше не стикалися.

Природно, що цей сценарій неможливий в найближчому майбутньому. Адже поки ні в Україні, ні в інших країнах немає чіткого розуміння, коли будуть дозволені повноцінні івенти.

Как «шопинг-реванш» может возродить ивенты

Чи буде готова економіка?

Коронавірус викликав одну з найважчих економічних криз в історії сучасного світу. Само собою, що реванш в івент сфері буде можливий, тільки якщо у потенційних відвідувачів і учасників будуть відповідні фінансові можливості.

Наприклад, основна цільова аудиторія для ділових івентів – представники організацій і компаній різних форм власності. Успішне відродження івент сфери безпосередньо залежить від того, як компанії переживуть кризу. Якщо нормалізується попит в їх ринкових нішах і секторах економіки – організатори заходів теж зможуть очікувати значне зростання попиту на свої послуги.

Чи відновиться транспортне сполучення?

Щоб попит на івент зашкалював, потрібно спочатку орієнтуватися на національну і міжнародну аудиторію. Успіх всеукраїнських і міжнародних заходів залежить від того, чи зможуть люди безперешкодно подорожувати. Відновлення та реванш можливі, тільки коли авіакомпанії та інші перевізники почнуть відчувати себе впевнено після кризи.

Як підготуватися до реваншу?

Є кілька заходів, які можуть вживати івент компанії, щоб по-максимуму скористатися можливим сплеском інтересу до подій:

  • продовжувати інвестувати в онлайн івенти, щоб залишатися на увазі, зберегти бренд і підтримувати контакт з цільовою аудиторією;
    допомагати клієнтам освоювати віртуальні формати взаємодії з їх аудиторією;
  • спробувати спрогнозувати, коли будуть зняті заборони на івенти в Україні або конкретному регіоні. Проаналізувати ризики, вибрати безпечні дати для підготовки і анонсів оффлайн подій.
  • найбезпечніше зараз – вибирати формат заходу, розрахований на масову місцеву аудиторію. Коли відновлять міжнародні переміщення – питання поки відкрите. Тому краще орієнтуватися на локальні заходи.

Замість висновку

Зосередившись на невеликих заходах і онлайн-івентах, організатори зможуть залишитися на плаву до повернення у «велику гру». Основна ідея – в збереженні команди, бренду організатора і творчої енергії, щоб у всеозброєнні зустріти зняття заборон і величезний попит на заходи.