У міру того, як гібридні і живі події повертаються, всі говорять про фізичне дистанціювання та інші заходи щодо зниження ризику, такі як маски. Перші результати показують, що загальне дотримання правил соціального дистанціювання може бути нереалістичним очікуванням.

Чому деякі учасники ігнорують правила фізичного дистанціювання?

Цікаво, чому відвідувачі іноді нехтують правилами фізичного дистанціювання? Це може здатися потаканням своїм бажанням, але мотиви, що лежать в основі такої поведінки, можуть мати істотні наслідки для стратегії управління ризиками вашого заходу.

  • Відсутність ясності

Наприклад, якщо учасники не знають, які правила існують, правила на вашому заході повинні бути більш конкретними, так як ВООЗ неодноразово змінювала свої рекомендації по соціальному дистанціюванню. Організатори заходів повинні чітко донести свої очікування до всіх учасників.

Наприклад, більшість досліджень показують, що короткочасний контакт з людьми, що йдуть на вулиці, не є серйозним ризиком передачі; з огляду на ці знання, деякі гості можуть вважати 10 або 15 хвилин коротким контактом. Однак деякі департаменти охорони здоров’я вважають 10 хвилин контакту мінімальним порогом ризику передачі.

Щоб допомогти вирішити будь-яку двозначність, організатори заходів можуть скласти список зрозумілих порад.

  • Заперечення

Учасники, які вважають, що загроза перебільшена, можуть бути схильні ігнорувати правила, навіть якщо вони кристально ясні. Таке пояснення поведінки відвідувачів ставить організатора заходу в більш скрутне становище: підкреслення постійного ризику передачі може підірвати основну мету організатора – переконати відвідувачів в тому, що їхній захід безпечний.

Мероприятия социального дистанцирования: как заставить участников соблюдать правила

Звертаючись до негативної аудиторії, найкраща стратегія може полягати в тому, щоб підкреслити, що ваш захід в кінцевому підсумку повинен відповідати регулюючим органам, і що заборони можуть бути повторно введені, якщо правила фізичного дистанціювання будуть грубо порушені. Якщо організатори заходів не можуть продемонструвати, що їх відвідувачі постійно дотримуються правил фізичного дистанціювання, вони можуть бути змушені скасувати майбутні заходи.

  • Соціальні норми

Одне з останніх пояснень недотримання учасниками правил поведінки найскладніше: це може бути просто людською природою – забувати правила фізичного дистанціювання в соціальному середовищі, якнайменш, до тих пір, поки люди не звикнуть до нових соціальних норм. Хоча уявлення про особистий простір варіюються від культури до культури, люди рідко стоять один від одного більш ніж на метр під час розмови.

Навіть намагаючись дотримуватися правил, відвідувачі можуть час від часу дотримуватися старих моделей поведінки, особливо в ситуаціях, які здаються знайомими. Загроза COVID-19 невидима, і в оточенні доброзичливих осіб легко заколисує почуття безпеки.

Що можна зробити, щоб заохочити учасників дотримуватися правил?

  • Обмежте кількість учасників. Потрібно забезпечити достатнє співвідношення площі місця проведення і місткості кімнати. Хоча ця стратегія не знижує ризик, пов’язаний з попаданням крапель на людей, що знаходяться в тісному контакті, вона мінімізує накопичення вірусних аерозольних часток в навколишньому повітрі.
  • Забезпечте гостей масками.
  • Впровадьте деяку форму перевірки здоров’я при вході.
  • Знизьте гучність фонового шуму до мінімуму, щоб відвідувачі могли комфортно підтримувати розмову на відстані.
  • В якості останнього кроку подумайте про те, як змусити гостей пам’ятати про особисту відповідальність. Чітко визначте, де ви несете відповідальність, а де ні. Щоб захистити свій захід від серйозних порушень правил, ви також можете попередити гостей про те, що недотримання правил може означати виключення з заходу.