Коронавірусние обмеження змусили організаторів заходів і замовників змінити формати подій, і шукати нові підходи до традиційних заходів. Дивно, але найбільш гнучкими в цьому виявилися організатори тренінгів і тімбілдингових програм.

Дорослим – тімбілдинги, дітям – майстер-класи

За результатами неофіційного дослідження у відкритому доступі було виявлено майже 40 онлайн-програм для бізнес-клієнтів, спрямованих на роботу з командами. Також знайшлася майже сотня активностей (квестів, майстер-класів та ін.), Адаптованих для онлайн-формату.

З’явилися і нові види тренінгів, а також колективних ігор, спрямованих на відпрацювання навичок віддаленої роботи, колективного вирішення завдань в умовах онлайн-спілкування.

У деяких програмах вдалося зв’язати офлайн і онлайн механіку проведення. У більшості випадків для командообразующих заходів організатори використовують Zoom, месенджери або ж розробляють власні онлайн-платформи. Середні розцінки залежать від кількості учасників: від $ 600 і вище за програму.

Невеликим командам організатори пропонують Квіза і квести. Вони потрібні, щоб «прокачати» комунікативні навички або побудувати неформальні зв’язки. Є повністю заготовлені програми, а також адаптації: завдання, механіку і питання організатори опрацьовують окремо під специфіку замовника.

В онлайн перейшли і майстер-класи: в тому числі дегустації. Кожен учасник отримує дегустаційний набір, а після в прямому ефірі разом з експертом вчиться відрізняти особливості смаку.

Багато ігрових програм розраховано на дітей: причому, частина з них створювали автори «дорослих» тімбілдингових програм. Мета – «розвантажити» батьків, які змушені працювати віддалено. Ці програми можна розглядати як частину соціальної політики: вона підвищить лояльність співробітників до роботодавця.

4 ідеї для тімбілдінгу онлайн

Згуртувати команду, підвищити мотивацію, навчити працювати і комунікувати віддалено – сучасні ігри допомагають вирішувати ці завдання. Наведемо кілька прикладів, почерпнутих з відкритих джерел.

Суд присяжних

Учасники стають героями «справжнього» засідання суду, вчаться працювати колективно і приймати важливі рішення однією групою.

Для чого: гра розвиває навик прийняття колективних рішень, роботи зі складними командними завданнями з повною відповідальністю за дії кожного учасника. Паралельно відпрацьовуються навички спілкування онлайн.

Івент призначений для платформ Facecast, Zoom і інших. Кількість учасників в команді – 12-20, час проведення – 120-180 хвилин.

Детективи

Учасникам пропонується виступити в якості співробітників незалежних детективних бюро і розслідувати загадкові злочини в маленькому містечку.

Для чого: гра розвиває логіку, вчить аналізувати причинно-наслідкові зв’язки, покращує комунікації в команді, вчить виконувати завдання спільно в умовах дистанційного спілкування. Також вона допомагає виявити неформальних лідерів у групах і зруйнувати комунікаційні перешкоди.

Гру можна проводити на платформах Zoom або Granatum, залучаючи від 10 до 200 учасників. Середня тривалість – 90-180 хвилин.

Марсіанин

Учасникам пропонується грамотно вибудувати фінансову модель, проаналізувати карту гри і навчитися користуватися методами електронної комунікації.

Для чого: за допомогою гри вдається зруйнувати комунікаційні перешкоди, навчити новим видам комунікацій. Учасники ефективніше адаптуються до нових умов роботи, вчаться прогнозувати результативність своїх дій, розуміють логіку управління змінами.

Гру можна проводити в Skype, Zoom, WhatsApp. У ній можуть брати участь 15-300 чоловік, а тривалість, в залежності від сценарію – від 2 годин до 3 днів.

5 вад

Це тренінг для пошуку слабких сторін і перешкод при формальних та неформальних зв’язках команди. Тренер знаходить те, що заважає ефективній груповій роботі і створює ефективні ланцюжки взаємодії учасників команди. Таким чином, він допомагає вирішити головні «пороки» групи співробітників.

Для чого: тренінг допомагає вирішити внутрішні протиріччя співробітників, підвищити ефективність команди.

Івент проводять на платформах Zoom і Granatum для невеликих груп (до 15 учасників). Тривалість – 180-320 хвилин.