Багато хто відчуває страх перед публічними виступами. В основі його лежить найчастіше відсутність досвіду, невпевненість у собі, страх перед реакцією аудиторії, перед тим, як вона прийме лектора. Коли запланований виступ онлайн, цей страх трохи стихає, адже глядачі перебувають по той бік рятівного екрану. Натомість приходять інші хвилювання. Чи не буде проблем зі зв’язком, якістю звуку чи картинки. І ще є певні хвилювання через неможливість бачити реакцію аудиторії, рівень залучення, наскільки цікавий матеріал та інше.
Ми підготували для вас кілька порад, завдяки яким ви зможете з упевненістю провести свій онлайн-захід.
- Золоте правило — перед заходом зробити тест всіх систем: перевірити стабільність інтернет-з’єднання, чи добре працює мікрофон, відеокамера, і так далі.
- Важливо, щоб спікер чітко знав, як користуватися всіма інструментами, що використовуються під час відеоконференції. Наприклад, як активувати/деактивувати чат, або вивести презентацію у повноекранний режим. Деякі доповідачі виводять свої презентації у режимі редагування слайдів, але це не надто зручно ні спікеру, ні глядачам. На сьогоднішній день всі програми мають кілька режимів, які легко перемкнути, зайшовши до вкладки «Параметри» програми. Якщо використовувати найпопулярнішу програму для відео конференцій Zoom, на головному екрані є спеціальна іконка для перемикання в повноекранний режим, що дозволяє зробити зручною презентацію буквально за 2 секунди.
- Навіть якщо тема, з якою виступає доповідач, сама по собі дуже цікава та захоплююча, досить складно утримувати увагу аудиторії протягом 2 – 3 годин. Продумайте, як можна урізноманітнити презентацію, щоб вона не була монотонною та стомлюючою. Наприклад, запустіть вікторину або інтерактивне опитування. Для цього можно скористатися одним з цих популярних сервісів: mentimeter.com, AhaSlides, sli.do, Zoho ShowTime, Glisser, kahoot! или feedbackr. Детальніше про кожен з них ми розповіли у цьому матеріалі.
- Враховуйте особливості аудиторії. Онлайн презентація передбачає, що вас можуть дивитися та слухати люди з усього світу. Навіть якщо ви виступаєте універсальною англійською, не всім можуть бути зрозумілі деякі мовні обороти або специфічні терміни. Використовуйте по можливості прості фрази, будуйте короткі речення та намагайтеся уникати сленгу.
- Чітко дотримуйтесь таймінгу. Якщо заявлена тривалість презентації – півтори години, не варто розтягувати її до двох годин, або, навпаки, скорочувати до години. Поважайте своїх слухачів та цінуйте витрачений ними час.
- Під час віртуального заходу набагато складніше відповідати на запитання аудиторії, ніж у форматі «оффлайн». Але це можна і треба робити. Спікер повинен уважно стежити за чатом та виділити деякий час для відповідей. Відповідати краще не у процесі презентації, а у фіналі кожного блоку.
- Зверніть увагу на деякі деталі, такі як, загальний фон, освітлення, одяг.
- загальній фон краще обрати нейтральний, просто світлу стіну, на ній можуть бути книжкові полиці, або якась непомітна картина.
- джерело світла має бути спрямоване на обличчя, але в жодному разі не зверху чи знизу. Також уникайте різкого освітлення зі спини – обличчя спікера буде в тіні.
- одяг не повинен зливатися з загальним фоном, вибирайте одяг без дрібних візерунків.
- камеру краще розташувати на рівні очей і дивитися прямо в неї. Неправильно встановлене світло може запросто нагородити вас кількома зайвими підборіддями або додати десяток років.
8. Харизма, чарівність, а також уміння працювати на камеру – дуже важлива якість для спікера. «Магнетичний» ведучий може говорити будь-що, і виглядатиме як завгодно, але всі слухатимуть його з подвоєною цікавістю. Він «приваблює» аудиторію своєю мімікою, жестикуляцією, посмішкою та іншими акторськими прийомами. Декому це дано від природи, іншим потрібно довго й наполегливо вчитися, щоб бути цікавим слухачеві. Щоб набути необхідних навичок, можна пройти курси ораторської майстерності. Багатьом допомагають театральні курси, які розкривають людину перед аудиторією, надають упевненості в собі та навчають деяким акторським хитрощам.
Взагалі, досвід – це найкраща професійна якість спікера. Після кількох проведених презентацій людина почувається вільніше і впевненіше, перестає боятися камери та аудиторії, і може забезпечити максимальний успіх будь-якому онлайн виступу.
Потрібно любити бути спікером. Розуміти, що зараз ви доносите важливу інформацію, тому намагайтесь викластись по максимуму. Потрібна постійна робота над собою та зі своїми вміннями. Але крім цього, також необхідно знати всі тонкощі побудови кадру, інтерактиву та технічних нюансів. У цьому команда ARENA CS допоможе вам своїм досвідом та професіоналізмом.
Телефонуйте нам, і ми разом з вами проведемо цікавий та професійний онлайн івент!
Маєш питання щодо змісту статті? Звертайся до авторки