Організатору івенту приємно чути фразу «Всі квитки продані». Це надихає всю команду івент-менеджерів. Але не тільки їх. Зацікавлені відвідувачі, які бачать темпи продажу квитків, відчувають «страх» пропустити подію. Отже, – поспішають якнайшвидше зробити покупку.

Як домогтися такого результату і збільшити темпи продажу квитків? Правильно підібрати типи квитків для кожного заходу. Грамотний підхід підвищить цінність івенту для відвідувачів, активізує попит на вільні місця. Розповімо про сім поширених типів квитків і причини використовувати їх в практиці івент-менеджера.

Загальний квиток на вхід

Що це: найпоширеніший варіант. Актуальний практично для всіх заходів і займає більшу частину із загальної кількості квитків. Він забезпечує тільки право входу на івент: без відвідування окремих локацій і додаткових послуг. У західному сегменті його називають General admission або GA. Це найдешевший варіант пропуску на подію.

Навіщо його використовувати: це базовий пропуск для основної частини відвідувачів. Крім того, він може конвертувати частину аудиторії в покупців VIP пропусків (вони побачать обмеження і захочуть отримати право на усі послуги).

билеты на ивент

VIP

Що це: квитки у вигляді VIP-пакетів пропонують окремій категорії відвідувачів максимум можливостей за ціною, яку вони можуть дозволити собі заплатити. За допомогою преміальних квитків організатори залучають нових відвідувачів і заробляють більше грошей. Цей варіант пропуску – др.угий за важливістю після GA. Але важливо, щоб команді організаторів дійсно було що запропонувати: особливі послуги і локації.

Навіщо його використовувати: західні дослідники івент-ринку прийшли до висновку, що пропуски на VIP-місця складають 10% від усієї кількості проданих квитків і приносять близько 25% доходу. Ще вони є гарантією явки: заплативши велику суму, відвідувач зробить усе можливе, аби точно прийти на івент.

Заброньовані місця

Що це: резервація квитків на конкретні місця – просте рішення з точки зору організації. Але його дуже цінують гості події.

Навіщо його використовувати: дайте відвідувачам право обрати, де вони хочуть сидіти, і вони оцінять цю можливість. Сучасні онлайн-інструменти забезпечать зручне раннє бронювання. Особливим попитом будуть користуватися місця, розташовані якомога ближче до виконавця або доповідача.

билеты на ивент

Багатоденний пропуск

Що це: якщо захід йде протягом декількох днів, організаторам краще дати можливість вибору варіанта багатоденного пропуску на всі види подій. Це значно спростить питання організації та алгоритми відвідування. Відвідувачі самі вирішуватимуть, в який час і на які івенти приходити.

Навіщо його використовувати: багатоденний пропуск усуває бар’єри для відвідування. Він дозволяє людям обирати, які сеанси або виступи відвідувати. Це набагато зручніше, ніж купувати окремі квитки на кожен цікавий івент у рамках одного заходу.

Одноденний пропуск

Що це: повертаємося до попередньої умови. Якщо захід триває кілька днів, не кожен гість захоче відвідувати його в такому форматі. Комусь цікаво бути присутнім тільки на одній із запропонованих подій – або графік дозволяє провести тут тільки один день. Чому б не дати їм таку можливість?

Навіщо його використовувати: ціна багатоденного пропуску на фестивалі або конференції влаштовує далеко не всі сегменти цільової аудиторії. Не всі готові відвідувати щоденні заходи. Одноденний квиток вирішує обидві проблеми: його можна продавати за прийнятною ціною, і він дозволяє глядачам долучитися до події на той проміжок часу, який вони можуть собі дозволити.

Рання знижка

Що це: квитки раннього бронювання використовують, щоб надати аудиторії максимально можливу знижку на відвідування івенту: але за умови покупки в строго певний час проведення (наприклад, за півроку до події). У кожному разі потрібно індивідуально вирішити, коли починати і закінчувати ранній продаж, і який розмір знижки запропонувати відвідувачам.

Навіщо його використовувати: для лояльних шанувальників або потенційних відвідувачів раннє бронювання – цікава можливість отримати право відвідування по знижці і забронювати право входу задовго до старту продажу «звичайних» квитків.

билеты на ивент

Знижка по промокодом

Що це: цільові знижки дають певним групам відвідувачів можливість придбати квитки за зниженою ціною за допомогою спеціального промокоду. Це відмінний спосіб почати попередній продаж для постійних клієнтів, запропонувати знижки в останню хвилину. Ще такі знижки пропонують партнерам.

Навіщо його використовувати: знижки дозволяють повертати відвідувачів минулих подібних заходів. Промокоди можна пропонувати як варіант оптової знижки для певних груп відвідувачів. Ще це – інструмент активізації продажів, якщо залишилося реалізувати кілька останніх квитків.