В Україні громадянське суспільство (ГС) ще дуже слабо впливає на процеси місцевого самоврядування. На підтримку ініціатив громадськості Президент країни Петро Порошенко видав Указ від 26.02.2016. Цей документ декларує «Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства». Для модерації проекту у Раді міністрів було утворено координаційну групу.

семинар з розробки регіональних програм розвитку громадянського суспільства - фото 2

Успіх втілення головного напрямку діяльності залежить від ефективної імплементації загальної стратегії у життя. Проект поступово запускаєтьсяпо областях України.

В рамках його виконання у Києві 29 серпня 2016 року пройшов навчальний семінар з питань розробки цільових програм державної стратегії в регіонах. Пілотний проект доручено вести областям: Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій та Закарпатській. Модераторами семінару виступили заступник міністра молоді та спорту О. Ярема та керівник проекту А. Халілов.

Головні мети заходу були визначені таким чином:

  • Обмін досвідом
  • Усвідомлення проблемних питань
  • Набуття практичних знань та умінь

семинар з розробки регіональних програм розвитку громадянського суспільства - фото 4

Області по черзі звітували про перші результати реалізації програми. Надалі О. Ярема відкрив тему «Обговорення уроків та викликів», що стоять перед органами влади і ГС. Головне – налагодити активний діалог між ними, – така була загальна думка учасників.

Практичними підсумками семінару можна вважати наступне:

  • Розроблено рекомендації щодо реалізації програми та визначено алгоритм наступних дій.
  • Чітко означені мета та завдання імплементації стратегії.
  • Сформовано тезиси очікуваних результатів.

Представники областей ознайомились із кращими практиками залучення громадськості. Підводячи підсумки семінару, А. Халілов оголосив розроблений план суспільних дій.

семинар з розробки регіональних програм розвитку громадянського суспільства - фото 5