23 червня у Києві підбивали підсумки програми «Здоров’я жінок України». ЇЇ мета – донести інформацію про сучасні та ефективні методи контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам.

Програма «Здоров’я жінок України» впроваджувалась з 2011 року у 15 областях України за сприяння Інституту досліджень та тренінгів Джон Сноу Інк та фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

usaid3

Масштаб програми справді здатен змінити ставлення суспільства до планування сім’ї на більш відповідальне. В її рамках понад 5 тис. медичних працівників ознайомилися з сучасними ефективними методами контрацепції. Близько 8,5 млн українців отримали інформацію щодо планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Пів мільйона чоловік взяли участь у масових інформаційних заходах. Понад 70 тис. осіб відвідало просвітницькі тренінги. Також вдалося сприяти затвердженню низки документів, що регламентують роботу медиків з питань планування сім’ї.

usaid2
Директор програми Олег Кузьменко, представляючи результати роботи за 5 років, зазначив, що найголовніше, на його думку, це те, що, у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, вдалося створити систему планування сім’ї, забезпечити сталі зміни.

usaid4

Протягом цих 5 років ARENA CS залишалася надійним партнером «Здоров’я жінок України», надаючи організаційну та технічну підтримку. Ми переконані, що відкритий доступ до інформації про планування сім’ї є одним із важливих компонентів подолання демографічної кризи в Україні.