В останній тиждень липня ARENA CS на замовлення ЮНІСЕФ організувала в харківському пункті допомоги біженцям не зовсім звичний захід – зйомки фільмів. Не для Голівуду і вітчизняних продюсерів, що гарячково шукають заміну російським серіалам. Фільми знімали діти, до того ж – діти-біженці із зони АТО.

23 юних режисерів мали нагоду висловити свої думки та почуття для міжнародного фестивалю The One Minute Jr. Задум фестивалю полягає в тому, щоб стимулювати креативність серед підлітків, а також дати змогу дітям, насамперед позбавленим можливостей, які мають більшість їхніх однолітків, висловити свою позицію власним голосом.

За умовами конкурсу, кожен учасник мав зняти фільм, присвячений певній ідеї. Головна умова: тривалість фільму – 1 хвилина. Це дає змогу формулювати ідеї максимально чітко і ясно. А крім того, ще й створює цікаве поле для експерименту, яке чимось нагадує естетичні традиції «Догми 95» та культову для сінефілів стрічку «П’ять перешкод». Хіба що для українських учасників зовсім не творчих, а дуже конкретних життєвих перешкод було, напевне, 105.

Ці дитячі фільми далекі від трансформерів чи Блискавки Макквіна. Діти – вимушені переселенці зосередилися на темах, найближчих для свого травматичного досвіду. Війна, життя в іншому місті, покинутий дім – теми, яких не зачіпають більшість мультиків і дитячих фільмів, але з якими дуже по-дорослому впоралися учасники – можливо, серед них і майбутнє українського кіно.

Для Арени КС було цікаво ще раз довести, що організація креативних заходів у Харкові і по всій Україні – наш коник. Нам довелося створити невимушену і творчу атмосферу, в якій вільно могли формуватися найрізноманітніші дитячі ідеї. Ми з цим впоралися на відмінно. Бездоганно були сплановані й технічні моменти. Можна спокійно сказати, що організація зйомок, воркшопів і фестивалів – це до нас.