Голограми, звичайно – не сама сучасна технологія в області організації заходів. Їх використовують давно і досить стабільно. Але якщо голограма зроблена якісно, ​​вона завжди викликає жвавий інтерес у аудиторії.

Види голограм

Умовно голограми ділять на дві категорії.

Голограма, яка функціонує на відображенні

Технологія заснована на взаємодії проекційного або LED екрану, а також прозорої плівки. Екран в більшості випадків кріплять на підлозі, а плівку розташовують під кутом 45 градусів до нього. В результаті глядачам видно то, що відображає з екрану плівка. За плівкою можна розташувати декорації або розставити артистів. Тобто, шоу можна гармонійно доповнити постановкою. Але є мінуси: істотні габарити конструкції. В обмежених умовах використовувати її майже неможливо.

голограмма и ивенты

Іноді використовують «конструкцію навпаки»: екран кріплять на стелі. Але це викликає додаткові складності при монтажі, тому реалізувати ідею реально тільки у великих приміщеннях. Це може бути виставковий зал. Таку ж технологію застосовували, наприклад, в Музеї Мадам Тюссо при монтажі стенду «Мисливців за привидами».

Найцікавіше, що такої технології голограми налічується більше 100 років. Ще в XIX застосовували екрани, що відтіняють світло і акторів. Такий ефект можна було використовувати, наприклад, для створення «примари» в спектаклі.

Проекція на світлопропускаючих поверхню

Ця технологія ще простіше попередньої. Це елементарна проекція на повністю прозорий екран. Для забезпечення ефекту не потрібно тривалого дорогого монтажу: все обладнання компактне. Але є мінус: звертатися з системою потрібно гранично акуратно. Про жодні акторів і декораціях на заднику не може бути й мови: фон доведеться затемнити.

Є ще один принцип роботи голограм, який використовується для маркетингових цілей. Це пірамідальна відбиває поверхня, завдяки чому вдається створити об’ємне зображення предмета з оглядом з кожного боку. Технологія передбачає взаємодією з зображенням. Це дає можливість забезпечувати незабутній досвід користувачів.

Майбутнє голограм

Слід сказати, що всі перераховані технології – це не повноцінна голограма. По суті, це модернізовані версії технології, яка існує більше 100 років. Це фокус. А голограма в «чистому» вигляді – це проектування в повітря потоку світло з об’ємним зображенням.

Голограмма и ивенты

Найперспективніший сучасне рішення – 3D дисплей, що працює за принципом звукової левітації. У зону між двома такими дисплеями можна помістити групу предметів, які будуть переміщатися в потрібних напрямках за рахунок відтворюваних УЗ-хвиль. Якщо направити на них потік світла, вийде тривимірне зображення. Якщо технологію реалізують, можна буде навіть торкатися зображення.

Зараз вже існують Волюметричні дисплеї. У них схожа функціональність і чудову якість зображення. Але тактильне взаємодія неможливо: простір закрито прозорим футляром.

А чи є технології, що дозволяють транслювати голограми, як у фантастичних фільмах? Так. Це екрани на лазерних спалахах. Промінь лазера прогріває частки повітря і перетворює їх у спалаху плазми. Спалахи миттєві, тому непомітні для очей. Велика кількість таких ефектів створює об’ємне зображення. Якість залежить від потужності лазера, щільності і складу повітря. Однак отримується зображення монохромне. Але зате відомих чорно-білих персонажів відтворювати можна вже зараз.