Персоналізація – тренд маркетингу. Він актуальний і для івент сфери. Аналіз галузі демонструє, що івент менеджери і їх клієнти зацікавлені в розумінні потреб і очікувань своєї цільової аудиторії. Ці дані необхідні для поліпшення досвіду відвідувачів заходів. Щоб їх отримати, організатори користуються набором різних інструментів. Найвідоміші з них: анкети, опитування на локаціях і Bluetooth-технології.

Впровадження останніх поки обмежена. Причини тривіальні: висока ціна і складність інсталяції. Багато людей просто не розуміють всього обсягу можливостей технології. Часто її використання обмежується підрахунком кількості відвідувачів. Що стосується анкет і питань після івентів: якість відповідей у них не завжди висока, і вони не можуть забезпечити безперервний збір даних протягом всього івенту.

Оптимальним рішенням може стати технологія аналізу облич. Вона активно розвивається і вже зараз може надати цінні дані про відвідувачів заходів. Організатори використовують її в якості доповнення до інших способів збору інформації або як альтернативу застарілих методів. Заснований на технологічних можливостях штучного інтелекту, аналіз облич допомагає безперервно отримувати інформацію для кращого розуміння аудиторії і поліпшення її досвіду.

Машинний зір в івент-індустрії

Комп’ютерний або машинний зір – це аналіз і обробка отриманих реальних зображень для вирішення конкретних прикладних завдань. Процеси здійснюються автоматично, без участі людини.

Приклад: функція фото в сучасному смартфоні. Людина просто натискає на кнопку: система в цей час аналізує об’єкти в кадрі, ступінь освітлення та інші умови, підбираючи оптимальні характеристики для готового знімка.

За таким же принципом працюють додатки, які автоматично додають ефекти і фільтри поверх обличчя людини. Вони розпізнають зображення, аналізують дані і розміщують об’єкти (наприклад, веселі вушка) на «призначеному місці». Аналогічний підхід пропонують багато «хмарних» сервісів: можна створювати альбоми і автоматично сортувати знімки в залежності від зображених на них об’єктів.

Машинний зір і аналіз облич використовують і в більш серйозних сферах: наприклад, для захисту даних, паспортного митного контролю в аеропортах, аутентифікації і т.п. Сучасні гаджети (смартфони, ноутбуки) оснащують інноваційними елементами захисту: для сканування відбитку пальця і ​​розпізнавання обличчя.

Как анализ лиц помогает персонализировать мероприятия

Механізми комп’ютерного зору використовують також в івент індустрії: найчастіше для прискорення процесу реєстрації та підвищення безпеки учасників. Але це далеко не все.

Перспективи технології в івент-сфері 2020

Аналіз облич – підходяща технологія для отримання актуальних даних про відвідувачів і зростання якості заходів. Використовуючи можливості машинного зору, одна камера спостереження на локації може аналізувати такі варіанти даних:

  1. Кількість людей. За мілісекунди система отримує і аналізує одночасно кілька тисяч осіб.
  2. Дані про час. Скільки людей перебувають на конкретній локації зараз, скільки часу провели в певному місці і т.д. Ця інформація незамінна при оцінці ROI івенту, може стати аргументом для замовників і спонсорів.
  3. Трафік. Актуальна інформація нон-стоп про переміщення людей. Аналіз допоможе позбутися від важкодоступних місць, направляти людей на стратегічно важливі об’єкти.
  4. Демографія. Машинний зір точно оцінює стать і вік людей, що потрапили в поле зору камер. Івент команда отримує точну інформацію для роботи з аудиторією, цільовою рекламою.
  5. Настрій. Система може вивчати міміку обличчя людей, розпізнавати емоції, оцінювати ступінь залученості. Одночасно аналізуються десятки показників кожної людини: від положення зіниць до мікрорухів м’язів обличчя.
  6. «Об’єкти максимального задоволення». Отримані дані можна комбінувати. Наприклад, поєднуючи інформацію про настрій та трафік, команда організаторів бачить, які саме локації викликають позитивні емоції або активують максимальну зацікавленість аудиторії.

Как анализ лиц помогает персонализировать мероприятия

Кому корисна технологія розпізнавання обличчя?

Івент менеджерам

Організатори заходів отримують точну інформацію про цільову аудиторію і про вплив івенту на відвідувачів. Вони можуть виявити недоробки і «вузькі місця», щоб швидко покращити ситуацію або провести ефективний аналіз. Скрізь, де працюють камери, відстеження ведеться безперервно. Значить, івент команда завжди в курсі актуальних подій і аналізує аудиторію у всіх «точках дотику». Використовуючи інформацію для аналізу після івенту, організатори можуть істотно поліпшити підходи до підготовки нових заходів.

Как анализ лиц помогает персонализировать мероприятия

Відвідувачам

Індивідуальний підхід і відсутність організаційних накладок – ось що отримують гості завдяки технології. Збір кількісних даних за допомогою аналізу обличчя дозволяє відмовитися від опитувань аудиторії або істотно зменшити кількість питань. Комфорт гостей істотно зростає, якщо організатори використовують зібрані дані, щоб надавати персоналізовані рекомендації.

Спонсорам, замовникам

Аналіз інформації та рівня задоволеності допомагає конкретно вимірювати рентабельність інвестицій в івент.

Учасникам

Учасники можуть проаналізувати, наскільки ефективним виявився їхній виступ або стенд, дізнатися ступінь залученості й оцінити задоволеність аудиторії. Вони дізнаються, які демографічні групи виявилися більш залученими. Тобто, зможуть краще зрозуміти свою цільову аудиторію.

Точність і розуміння ситуації

Безперервний аналіз збільшує розуміння івенту. Всі дані узгоджено надходять з одного джерела. Їх легко узгодити, відбирати і аналізувати. У технології висока точність: за оцінками, 95%. Отже, ця аналітика надійніше, ніж опитування та інші методи збору інформації.

Как анализ лиц помогает персонализировать мероприятия

Учасники будь-якого івенту генерують масу даних. За допомогою машинного зору, аналізу обличчя і можливостей штучного інтелекту івент команди збирають цю інформацію, аналізують її, визначають закономірності та роблять висновки. Отже, вони можуть покращувати захід у режимі реального часу. Ця технологія – доступний варіант з точки зору інвестицій та ефективності вкладень. При цьому доступний високоточний та надійний одночасний аналіз сотень або навіть тисяч людей.