Міжнародний олімпійський комітет офіційно переніс Олімпійські ігри 2020 року. Це рішення стало наслідком багатоденного обговорення. Результат: захід, який мав розпочатися 24 липня в Токіо, не відбудеться. Причина відома: пандемія коронавірусу, що розповсюджується на планеті. Як скасування найбільшої спортивної події вплинуло на індустрію?

Для початку – про перспективи. Ігри відклали на 2021 рік. Про це просили представники багатьох країн. Карантинні заходи, що діють в більшості держав, унеможливлюють нормальну підготовку спортсменів. Плюс, немає очевидного розуміння, коли закінчиться пандемія, і коли людям можна буде безпечно збиратися на великі події.

Але зовсім не турбота про безпеку та благополуччя учасників змусила організаторів скасувати Олімпіаду. Не дарма вони витратили кілька тижнів, перш ніж офіційно оголосити про своє рішення.

Скасування Олімпіади: закулісся

Представників Міжнародного Олімпійського Комітету та уряд Японії різко розкритикували за те, що вони продовжували підготовку заходу, незважаючи на всесвітню вірусну загрозу. Аж до кінця березня в МОК стверджували, що скасування Олімпіади не входить в їх плани.

При цьому інші спортивні організації вже заявили про скасування або перенесення знакових подій. У тому числі і NBA призупинили поточний сезон. Однак організатори Ігор не здавалися, сподіваючись що за останні місяці ситуація з пандемією вирішиться.

Все змінилося в останній тиждень березня після заяви Канади і Австралії. Представники країн відмовилися відправляти спортсменів цього літа в Токіо. Це стало останньою краплею: ​​в МОК здалися і оголосили про перенесення Олімпіади. Тобто, приводом стала тільки відмова від участі великих країн, яку не можна було проігнорувати.

Как перенос Олимпиады повлиял на организаторов?

Економічні наслідки

Олімпіада має великий економічний вплив на приймаючу країну. Організатори витрачають мільйони на підготовку і сподіваються відшкодувати витрати за рахунок припливу туристів. Зокрема, Японія витратила на організацію Ігор 13,4 млрд доларів США. З них 277 млн ​​було виділено на будівництво нового Олімпійського стадіону в Токіо.

Перенесення Олімпіади замість повного скасування гарантує, що Японія хоча б частково відшкодує свої інвестиції. Але аналітики прогнозують, що відмова від події в цьому році призведе до економічного спаду країни. Бюджет держави і без того серйозно постраждав через закриті кордони інших країн: масовий туризм тимчасово припинений.

Перенесення торкнулося всіх галузей, що беруть участь в підготовці Олімпіади: в тому числі HoReCa і страховиків. Ресторани та готелі планували свою роботу, розраховуючи на мільйони відвідувачів в кінці літа. Втратять гроші і спонсори. Хоча малоймовірно, що вони зажадають вкладені інвестиції назад або відмовляться від укладених контрактів.

Перспективи для промисловості

У своїй спільній заяві МОК і Організаційний комітет «Токіо 2020» вказали, що причиною перенесення стало «безпрецедентне і непередбачуване поширення спалаху вірусу, яке призвело до погіршення ситуації в усьому світі».

Безумовно, що масштаби спалаху безпрецедентні в сучасній історії. А ось її непередбачуваність провокує великі проблеми. Зокрема, ніхто не може передбачити, коли саме закінчиться пандемія і чи не повториться ситуація знову. Так, організатори що відклали заходи на останній квартал року, вже сумніваються в тому, чи вдасться взагалі провести ці події.

Олімпіаду завчасно перенесли на наступний рік. Але це не вирішує всіх проблем. Наприклад, деякі «літні» спортсмени вже не зможуть брати участь в Іграх через зниження своїх показників. Залишається багато питань з приводу логістики та узгодження Ігор з іншими важливими спортивними сезонами.

У той же час в МОК заявляють, що наступна намічена Олімпіада відбудеться в Парижі в 2024 році: її терміни зрушувати не будуть. Чи встигне Франція підготуватися, враховуючи поточну ситуацію і прийдешню фінансову кризу – до кінця не ясно.