The Kimpton Hotel & Restaurant Group – одна з найбільших в світі мереж бутік-готелів. Компанія, що управляє 75 готелями по всьому світу, опублікувала свій прогноз трендів щодо організації харчування та частування гостей івентів у 2020 році. Уже шостий за рахунком прогноз продовжує щорічну традицію мережі. У наступаючому році експерти прогнозують популяризацію альтернативного харчування, появу в стравах нових інгредієнтів, а також попит на коктейлі зі слабоалкогольним вмістом.

Прогноз складений на основі виключно експертної думки. В опитуванні взяли участь 130 кухарів (включаючи шефів), барменів і сомельє з усіх готелів мережі. Розташування закладів у багатьох країнах світу дозволило врахувати переваги людей різних національностей, з різними смаковими уподобаннями.

Загальний висновок озвучений топ-менеджментом Kimpton Hotel & Restaurant Group. Він приблизно такий: сучасній людині потрібно дати більше, ніж просто їжу. Їй потрібен досвід: набір із задоволення від смаку, особистих вражень, відчуттів, естетичної насолоди. Це, до речі, загальносвітовий маркетинговий тренд, актуальний не тільки для сфери громадського харчування.

Отже, найбільш актуальні тренди в харчуванні і напоях 2020 року зі звіту Kimpton Hotel & Restaurant Group.

Продукти без глютену, вегетаріанські, веганські і кето дієти

Харчування, яке раніше було рішенням і особистим вибором небагатьох людей, стає трендом. Третина кухарів зізналися, що клієнтів уже не влаштовує, якщо в меню запропоновано всього 2-3 вегетаріанських або інших спеціальних страв.

Якщо дивитися на тенденцію загалом, можна відзначити прагнення суспільства до корисного харчування. Бум на нього розпочався в 2019-му і триватиме в наступному році. Компоненти страв, що стали вже традиційними: молоко рослинного походження, суперфуди, «фермерські продукти». Те, що стане звичним найближчим часом: водорості, дієтичні дріжджі, ашвагандха.

Кейтеринг 2020

Більше половини опитаних заявили про зростаючий тренд пошуку заміни продуктів м’ясного походження. Зростає популярність страв, у складі яких перевага віддається овочам. Швидше за все, збільшиться кількість овочів в соусах, пасті, піці, різних видах хліба. Найпотужнішим кулінарним трендом 2020 року, на думку 47% респондентів, стануть десерти з веганським складом.

Нестандартний склад страв

Експерти впевнені: попит на незвичайні смаки зросте. Наприклад, п’ятій частині клієнтів ресторанів подобається кислий смак, створюваний за допомогою оцту, тамаринду, ревеню. У страви планується включати більше екзотичних компонентів. У першу чергу – перців, а також чорного часнику, насіння лотоса. Якщо говорити про солодощі, 20% кухарів назвали перспективним десерт для дорослих із фруктів і морозива з незвичайними інгредієнтами в складі.

Трендові соуси – гострі

Зростає популяризація кухні, створеної під впливом стилістики Туреччини, Лівану, Ізраїлю. Більше 40% експертів вважають, що саме цей стиль буде трендовим. Наприклад, за прогнозами, найпопулярнішим соусом стане схуг: родом з Ємену, в основі якого такі продукти, як часник та перці. Також попит прогнозується на мухаммара: соус з Туреччини з волоських горіхів і червоного перцю.

Глобалізація

Поступово стираються межі між поняттями «національної кухні». Самі кухарі із задоволенням експериментують: більше 50% шефів додають в національні страви інгредієнти з інших культур. Наприклад, південно-азійські страви синтезують з мексиканськими. Або французьку кухню доповнюють скандинавською.

Трендові напої та алкоголь

Кавові коктейлі та слабоалкогольні суміші – такими будуть популярні напої в 2020 році. По крайній мірі, так вважають експерти з США. Також очікується зростання популярності органічних напоїв: чаїв з екзотичними фруктами, комбуча (чайного гриба). На думку майже 50% опитаних, у приготуванні коктейлів експерти орієнтуватимуться на середземноморські традиції. Ще очікується зростання попиту на азіатський алкоголь: соджу, сетю, байцзі. Не забули і про пиво: більше 25% бармерів прогнозують популярність кислих сортів.

Кейтеринг 2020

Класичні напої з новими інгредієнтами

Бармени часто перетворюються в кулінарів, чаклуючи над новими коктейлями. Мало того: все частіше помітні факти спільної роботи кухарів і барменів. Наприклад, головною складовою трендових коктейлів стануть овочі: приготовані на грилі або смажені. Напої будуть прикрашати ароматичними складовими: від ароматизованих паличок до шматочків паперу. До речі, очікуваний трендовий аромат – мескаль.

Турбота про екологію

Тенденція триває, і стає все більш актуальною. У розвинених країнах керівники ресторанів і шефи переходять на закупівлю продуктів у місцевих фермерів. Це дозволяє їм надавати гостям прозорі дані про склад страв, гарантувати їх безпеку. Також посилюється тренд екологічності: зокрема, скорочення кількості харчових відходів, відмова від одноразового пластикового посуду та кухонного приладдя.