2020 рік був багатообіцяючим для багатьох організаторів подій. Але в результаті став найбільш руйнівним. І зараз учасників хвилює тільки одне питання: коли почнеться період відновлення? На жаль, точну відповідь ніхто не знає. Щодня прогнози змінюються. Як, наприклад, в ситуації з винаходом вакцини: сьогодні повідомляють, що вона буде доступна в вересні, а завтра – що буде готова тільки через 1,5 року. Що в такій нестабільній ситуації очікувати івент компаніям?

Сценарій перший: івенти дозволять проводити з тестуванням імунітету учасників

У сучасних умовах це нереальне припущення. Зараз немає достатньо якісних тестів на антитіла, щоб швидко визначати, чи можуть люди відвідувати захід. Навіть якщо вони з’являться, їх будуть використовувати тільки на стратегічно важливих об’єктах: підприємствах, в лікарнях і т.п.

Сценарій другий: відстеження потенційно і фактично заражених людей

Цей метод успішно випробували в Китаї і Південній Кореї. Але, на жаль, він не має ніякого відношення до івент індустрії. Це превентивна міра, що зупиняє поширення вірусу. Але її не можна застосовувати при організації заходів.

Сценарій третій: повне відродження індустрії

Домігшись ефективних результатів, країни скасують карантинні заходи і теоретично можуть дозволити проведення івентів. Але в ВООЗ попереджають: занадто швидка відмова від заходів стримування може призвести до повторного спалаху заражень. Людству ще довго доведеться дотримуватися заходів соціальної ізоляції. Про жодні масові івенти в таких умовах йтися не може.

Когда ивент индустрия оправится от коронавируса

Буде друга хвиля?

У США схиляються до версії, за якою ситуація нормалізується до серпня. Але в той же час вони прогнозують другу хвилю зараження, яка почнеться в листопаді 2021 року. Її вдасться нейтралізувати, тільки якщо до березня 2021 року у людства буде вже дієва вакцина. Це досить неоднозначний прогноз. Він не враховує, що на той час у людства з’явиться масовий імунітет. Однак ймовірність другої хвилі ніхто не скасовує. У зв’язку з цим влада Лос-Анджелеса скасувала будь-які івенти до 2021 року. І це не єдиний приклад.

Китайський досвід – не приклад

Країнам не варто орієнтувати свої прогнози на досвід Китаю. Причин дуже багато, починаючи з замовчування проблеми: вірусна атака в країні почалася ще в листопаді, але про неї публічно не говорили. Ще одна причина: незважаючи на заяви про вирішення проблеми в Ухані, там як і раніше закриті школи, діє багато заборон. Природно, що про великі івенти можна тільки мріяти.

За повідомленнями власників бізнесу в Китаї, влада контролює поширення вірусу. Але будь-які заходи заборонені або відкладені до 2021 року. Доводиться задовольнятися тільки онлайн-форматами.

Визначеності немає

Прогнозуючи відновлення економіки, більшість експертів кажуть про великі виробництва і ключові сфери послуг. Можна до хрипоти доводити важливість івентів, але факт залишається фактом: поки заходи будуть вважатися основним засобом передачі вірусу, повноцінного відродження сфери не буде. І справа тут не в державних заборонах. Люди, які не відчувають 100% гарантію безпеки, просто не ризикнуть відвідувати події.

Основними факторами ризику будуть кількість гостей і необхідність переміщення. Чим більше івент – тим вище ризик зараження. Міжміські та міжнародні поїздки і перельоти теж будуть асоціюватися з високою ймовірністю зараження. У країн до сих пір немає чіткого механізму вірусного контролю для таких ситуацій.

Так що якщо прогнозувати ситуацію зараз – в перспективі можна очікувати тільки відродження невеликих, локальних івентів. Коли галузь буде готова до відродження великих і глобальних заходів – поки не ясно нікому.