У цьому питанні допоможе розібратися Матвійчук Олена – експерт з податкового та бухгалтерського обліку, фінансовий директор у ТОВ «ARENA CS».

У свою чергу вони включають такі моменти як:

  • посилення адміністративної відповідальності керівництва банків, кінцевих бенефеціарних засновників. У тому числі в дану групу потрапили і інші особи, які також можуть стати об’єктами перевірок Національного банку відповідно до законодавства, які беруть до уваги порушення нормативно-правових актів, враховуючи надання недостовірної та неповної інформації, що стосується звітності якості активів, здійснення завдань і операцій з особами, які співпрацювали з банком, сенсу цих операцій, реалізації операцій, пов’язаних з ризиком, які викликають загрозу для інтересів кредиторів і вкладників банку.
  • Для вищевказаних осіб введена адміністративна відповідальність за діяльність, яка спровокувала можливість віднести банківську установу до групи проблемних.
  • Прийнята кримінальна відповідальність за приведення банку до неплатоспроможності, за умови, що дане явище стало причиною матеріальних збитків у великих розмірах для держави або кредитора.
  • Розширення переліку осіб, пов’язаних з детальністю банку.
  • Заборона на опосередковане здійснення кредитних операцій з особами, пов’язаних з банком.

Також у Законі передбачено, що особа, у той же час самостійно або у співпраці з іншими особами, яка визнається вагомою участю в діяльності банку, зобов’язана:

  • Надати у банк дану інформацію протягом 30 днів з дня набрання законом чинності.
  • Надати документи в Національний банк, визначені ст.34 Закону України № 2121-III від 7 грудня 2000 року «Про банки і банківську діяльність» протягом 90 днів з дня набрання законом чинності.

Закон України № 218-VIII від 2 березня 2015 року набрав чинності 8 березня 2015 року.

Олена Матвійчук – експерт з податкового та бухгалтерського обліку, фінансовий директор в ТОВ «ARENA CS».