24-25 червня у київському готелі «Президент» відбулася Національна конференція з питань пробації для неповнолітніх «Моделі та пробаційні програми в контексті нового законодавства». Подія пройшла за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади в рамках проекту реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх.

Проблема неповнолітніх правопорушників стоїть в Україні дуже гостро. Адже насьогодні українське кримінальне законодавство для неповнолітніх – одне з найсуворіших серед демократичних країн, і майже в усіх випадках передбачає позбавлення волі, що аж ніяк не сприяє їх перевихованню у повноцінних членів суспільства, виконуючи лише функцію покарання.

Окрім насиченого спілкування з колегами, учасники заслухали представників органів державної влади та ознайомилися з досвідом перевиховання неповнолітніх злочинців у інших країнах. Зокрема, взірцевим для України є досвід Латвії, яка починала з дуже схожих умов, але змогла реформувати своє законодавство та пенітенціарну систему в прогресивному напрямку. Західні експерти пояснили, що основною моделлю роботи з підлітками може бути Центр відвідування для неповнолітніх – чудова альтернатива в’язниці. Він допомагатиме неблагополучним дітям краще інтегруватися в суспільство, знайти себе в житті, а не буде таким собі «університетом рецидивістів», якою в багатьох випадках, на жаль, стає колонія.

Також під час конференції відбувся показ д/ф «Діти за гратами», підготовлений проектом Agriteam Canada. У конференції брали участь представники суду, прокуратури, Міністерства юстиції та Державної пенітенціарної служби, Центрів соціальної служби для сім’ї та дітей, кримінально-виконавчої інспекції, представники міжнародних організацій (UNICEF, Рада Європи, Евросоюз, USAID та інших).

ARENA CS забезпечила ефективний обмін досвідом у традиційній, перевіреній досвідом локації для конференцій у Києві. Присутність ЗМІ гарантувала публічність заходу, а якісний сервіс – рівень події, гідний її міжнародних учасників та національного статусу.