Допомагаємо вести облік жертв і постраждалих у війні на сході України

Щонайменше 7962 людини загинули на сході України з середини квітня 2014 року. Про це заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн 9 вересня 2015 року під час презентації 11-ї доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. За його словами, мова йде про військових ЗСУ, мирних людей та бойовиків. Не менше 17 811 людей отримали поранення.

У доповіді, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2015 року, відзначається, що кількість жертв серед цивільного населення збільшилася більше, ніж удвічі порівняно з трьома попередніми місяцями: 105 людей було вбито та 308 зазнали поранень порівняно з 60 вбитими та 102 пораненими між 16 лютого та 15 травня. В ній також йдеться, що протягом звітного періоду більша частина втрат серед цивільного населення в результаті обстрілів припала на території, контрольовані озброєними групами. Зейд зазначив, що важке озброєння так і не було повністю відведене.

Автори доповіді занепокоєні також розвитком незаконних органів влади на окупованому Донбасі, а також становищем мирних людей, які живуть у зоні конфлікту і не мають повноцінного доступу до води і їжі. Також складним залишається порядок перетину лінії розмежування, що наражає людей на небезпеку. В доповіді також задокументовані вбивства, викрадення, катування та жорстоке поводження, сексуальне насильство, примусова праця, вимоги викупу та вимагання грошей на підконтрольних “ДНР” та “ЛНР” територіях, де все ще проживають близько 3 млн людей. Також права людини, згідно з доповіддю, надалі порушуються в окупованому Криму.

“Колишні активісти Майдану, жителі Криму продовжують знаходитися під пильним наглядом “слідчих” органів. Голоси незгодних продовжують ефективно замовчуватися та позбавлятися публічного простору, що особливо стосується тих кримськотатарських організацій, яких де факто влада вважає нелояльними або звинувачує в екстремізмі”.

ARENA CS забезпечила організацію презентації доповіді ООН у Києві. Досвід і висока якість подій, які ми організовуємо, досвід роботи з медіа та чітка злагодженість логістики роблять нас чудовим партнером для організації заходів, які становлять підвищений інтерес для суспільства. Зокрема, ООН та афілійовані з нею організації є нашими постійними клієнтами.