12 травня працівники сфери культури (ARENA CS в їх числі) зібралися разом, щоб провести акцію «Стоп культурний карантин», але без підпалювання шин і протестів, а зі спрямованими в небо променями прожекторів, які було видно з будь-якої точки Києва. До чого ми і наші колеги хотіли привернути увагу? До того, що 2 тижні тому ресторанам дозволили літні майданчики, відкрилися перукарні і план виходу з карантину був майже готовий для всіх сфер, крім сфери креативних індустрій і заходів. «Нас ніби не існує», – пояснювали організатори.

Чи дійсно допомогла проведена акція? Чи з’явилася хоч якась визначеність у відновленні роботи індустрії після останніх послаблень карантинних заходів і введення адаптивного карантину?

Ослаблення і адаптивний карантин

22 травня, області, які відповідають встановленим МОЗ критеріям нових випадків захворювання коронавірусом (не більше 12 на 100 000 населення), кількості тестів (не менше 12 на 100 000 населення) і наповненості ліжкомісць (не більше 50%) в лікарнях, перейшли на новий етап ослаблення карантину. Почали працювати наземний транспорт, готелі, метро, ​​дитячі садки. Культурні заходи знову не потрапили в цей список. Але тим не менше надія проглядається.

Кабінет міністрів дозволив проведення спортивних заходів до 50 осіб і без глядачів, а також проведення релігійних заходів (з дотриманням соціальної дистанції). Масковий режим, температурний скринінг та дезінфекція залишилися обов’язковими. Звичайно ж, це краще, ніж нічого. Такі ослаблення намічають позитивну траєкторію розвитку подій і наближають організаторів заходів до заповітної дати дозволу їх діяльності.

Ослабление карантина и организация мероприятий

Що буде далі?

Ми моніторимо план виходу з карантину на наступний місяць і намагаємося знайти в ньому хоч щось про масові заходи. За планом, з 1-го червня дозволяються залізничні та автомобільні внутрішні перевезення, робота фітнес-центрів, навчання в групах до 10 осіб в навчальних закладах. Знову нічого про івенти.

Йдемо далі і здається знаходимо заповітну дату в плані: 10 червня. Дозволяється робота ресторанів, діяльність закладів культури і (ура!) проведення заходів з обмеженням максимум 1 людина на 5 м/кв на площі закладу, де проводиться захід.

Замість висновку

Нарешті працівники сфери культурних заходів розуміють, коли можна буде потихеньку готуватися до роботи. Мабуть, акція «Стоп культурний карантин» все ж дала свої результати. Звичайно ж, 100% ймовірності, що з 10 червня заходи дозволять, немає. Адже адаптивний карантин має на увазі під собою, що рішення переглядаються кожні 7 днів, а також карантинні обмеження можуть навпаки посилюватися, якщо будуть виявлені вогнища захворювання. Додатково до цього, ще не факт, що всі області зможуть перейти на цей етап ослаблення, адже все залежить від статистики і відповідності критеріям МОЗ.

Ясності стало трохи більше, але повної впевненості ще немає. Працівникам сфери організації заходів залишається сподіватися на позитивну статистичну динаміку і міркувати про те, як врахувати всі обмеження і вимоги для майбутніх івентів.