Просуваючи великі заходи, важливо не наробити помилок, так як вони сильно позначаються на результативності та навіть можуть впливати на статус події або його замовника. Перелічимо основні помилки і підкажемо, як їх не допустити.

Помилка №1. Більше публікацій = вище ефективність

Якщо говорити суб’єктивно, всіх фахівців з PR можна поділити на дві категорії: тих, хто працюють на проект і тих, хто трудяться заради власного марнославства.

Почнемо з другої. Їх мета – розмістити якомога більше матеріалів на різних майданчиках і пишатися цим результатом. Безперечно, в деяких випадках це принесе результат. Але для більшості заходів така тактика не має сенсу.

Тому потрібно шукати фахівця, готового працювати на проект. Це професіонал, яка не хвалиться кількістю публікацій, а здатний пояснити, як і за якою логікою вибирав формати і ЗМІ для кожного замовника. Він зобов’язаний скласти список блогерів і майданчиків, орієнтуючись на портрет цільової аудиторії бізнесу. Мало того, він повинен надати замовнику на узгодження цього переліку.

Буває, що набагато ефективніше зробити 10 хороших публікацій і просувати їх у соціальних мережах для релевантної аудиторії, ніж домогтися публікації сотні шаблонних прес-релізів просто «для галочки».

Помилка №2. Вибір Telegram-каналу за принципом «він найпопулярніший»

продвижение мероприятия

На просування івенту в Telegram виділяють все більші бюджети – це вже даність. Але більша частина грошей, на жаль, розпорошується безрезультатно. Причина в тому, що фахівці вибирають канали, керуючись принципом «їх все знають і читають». Тому при виборі враховують тільки дві метрики: співвідношення середньої кількості переглядів публікації із загальною кількістю передплатників.

Помилка в тому, що цільова аудиторія – не абстрактна поняття. І часто буває, що промо-публікація в невеликому авторське каналі дає більше конверсії, ніж пост в популярному каналі з мільйонною аудиторією. Тому орієнтуватися потрібно в першу чергу на ЦА і її інтереси.

Багато чого, звичайно, залежить від контенту. Звичайний рекламний пост – це нецікаво. Краще готувати публікацію спільно з автором або редактором каналу, створивши об’єднану фокус-групу. Це особливо має сенс, якщо запланована серія постів.

Помилка №3. E-mail маркетинг – це щось застаріле та неефективне

Таку думку виникло через невміння користуватися інструментами розсилок. Але досвід показує, що бізнес досі отримує високу ефективність від e-mail маркетингу. Досить зібрати контакти ЦА і доповнити листи мотивуючим елементом (наприклад, безкоштовним входом або спонсорським подарунком).

Типова рекомендована ланцюжок листів:

  1. Лист-привітання з бонусом або подарунком.
  2. Мотивуюче лист з рекомендацією (поділитися інформацією в соцмережах, запросити друзів і т.п.).
  3. Організаційне лист (інформація про початок, схема проїзду, рекомендації по дрес-коду і т.п.).
  4. Лист-подяка після івенту: короткі результати, кілька фото, якими захочеться поділитися в соціальних мережах.

Помилка №4. Ставка на інфлюенс маркетинг без контролю якості контенту

Інфлюенс маркетинг не втрачає популярності: люди продовжують довіряти рекомендаціям друзів при виборі. Навіть якщо один в Facebook. Тому очевидним рішенням буде залучити інфлюенсера з великою кількістю передплатників і довірити йому частину просування івенту.

Але просто «купити пост» – малоефективно. Інфлюенсер, що працює на таких умовах, не залучений в специфіку проекту і не представить його у вигідному світлі. Його публікація буде нагадувати відписку, абсолютно нецікаву цільової аудиторії. Такий пост годиться хіба що для звіту.

Інфлюенсера треба залучити. Як мінімум – провести за лаштунки і показати підготовку. Як максимум – включити в команду і допомагати створювати унікальний контент (надавати матеріали, давати інсайда і т.п.).

Помилка №5. Розміщення у інформаційних партнерів без таргетингу

Часто партнеры ивента предоставляют места под баннерную рекламу для мероприятия. С одной стороны — это прекрасно. С другой — эти объявления часто публикуют рандомно, не настраивая под целевую аудиторию и даже иногда не указывая правильную геолокацию. Это объяснимо: реклама бесплатная, и «напрягаться» с ее настройкой не хочется. Поэтому, работая с партнерами, стоит заранее обсудить эту тонкость и не допустить такого отношения. Например, можно поискать форматы публикаций, одновременно интересные для СМИ и привлекательные для ЦА мероприятия.