Пандемія – крутий поворот в процесі розвитку людства. Кожна глобальна епідемія сильно змінювала світ і подальший хід історії. Очевидно, багатьом поколінням був потрібний такий болючий стусан, який, можливо, відведе людей з невірного шляху. Куди ж веде нас COVID-19? Яким стане бізнес-середовище в найближчому майбутньому? Кому доведеться покинути гру? Які вони, професії, що зникають?

Тренди «ковідної» цивілізації

Останнім часом спостерігаються шалені перегони за технологічним новаторством. Темпи виробництва і його масовість для багатьох гравців бізнесу стали більш пріоритетними, ніж якість і реальна унікальність. Як водиться, таку швидкість самі собі ставили компанії-гіганти, але від ритму не хотіли відставати навіть невеликі локальні фірми. Зрозуміло, в такому темпі довелося жити всьому працездатному населенню. Багато з них були змушені посунути особисте життя на другий план і прийняти хронічний стрес як належну плату за матеріальний добробут.

Ми вірили, що живу силу замінять роботи, а люди стануть лише операторами техніки. Зараз кумедно читати статті 10-річної давнини, де прогнозували повну незатребуваність лікарів і фармацевтів в 2020-му році!

Пандемія змусила людство зупинитися і переглянути власні цінності. Разом з цим змінилися і підходи до роботи.

Тепер західні компанії говорять про необхідність введення гнучкого графіка. Також трудовий тиждень може стати на один день коротше. Як показали дослідження, проведені роками раніше, і недавня вимушена практика, збільшення кількості вихідних підвищує ефективність праці і дозволяє знизити витрати компанії без економії на зарплатах (!).

У 2019 му році японська філія компанії Microsoft ввела 4-денний робочий тиждень. П’ятниця стала додатковим вихідним. При цьому, новий графік не вплинув на зарплату співробітників і тривалість відпусток.

У такому режимі офіс функціонував протягом 1 місяця. Результати експерименту виявилися не цілком очікуваними. Замість того, щоб зазнати збитків і дестабілізувати продуктивність персоналу, керівництво компанії отримало зворотний ефект.

Конференц зал

Мільйони офісів опинилися порожніми у 2020 році

Співробітники офісу стали частіше з’являтися на роботі. У період експерименту ніхто не йшов на лікарняний. Кількість відгулів за свій рахунок скоротилося на 25,4%. Витрати паперу знизилися на 58,7%. Споживання електрики зменшилося на 23,1%. Разом з тим, ефективність праці підвищилася на 39,9%. Чому ж люди стали краще працювати?

З одного боку, скорочення трудового тижня не передбачало зниження професійних завдань. Тому персонал намагався більш ефективно використовувати свій час. Філії Microsoft довелося відмовитися від тривалих офлайн нарад. Всі переговори проходили в стислому віртуальному форматі. Як виявилося, очікування фахівців, які запізнюються на наради, забирає багато робочого часу.

Крім того, подовжені вихідні – ресурс для життєвого балансу. Час, витрачений на особисте життя, дозволив знизити ризики професійного вигорання.

Так зниження нервозності підвищує працездатність. Цей висновок логічний і очевидний, але чому ж ми не приходили до нього раніше?

Microsoft планує продовжити свій експеримент, але вже в дещо іншому форматі. В рамках 4-денного робочого тижня вихідний зроблять в середу.

Гнучкий графік – також непоганий спосіб для зниження стресів на роботі. Про введення такого порядку тепер все частіше говорять в Німеччині.

Тренд пандемії – робота у віддаленому режимі – також стане постійним. Цьому сприяють не тільки віртуальні технології.

«Віддаленка» дає можливість людям самостійно облаштувати комфортне середовище для праці. Разом з тим, робота вдома дозволяє успішно і своєчасно вирішувати як професійні завдання, так і проблеми особистого характеру.

Бізнес, в свою чергу, може заощадити значну частину коштів на оренду і утримання великих офісних приміщень. Крім того, віддалений співробітник може працювати з будь-якої точки світу. Таким чином компанія отримує найбільш кваліфікованого фахівця, не обмежуючись регіоном. Також до роботи можуть бути більше залучені жінки і люди з інвалідністю, яким складніше залишати місце проживання. Це збільшує число талановитих претендентів.

Ті, кому подобається працювати віддалено, але важко трудитися в такому форматі вдома, можуть користуватися коворкінгами.

На думку аналітиків, економічні наслідки глобальної епідемії перевершать кризу 2008-2009 рр. У зв’язку з цим віддалена робота і скорочення трудового тижня стануть чудовою можливістю для економії на утриманні офісу. Наразі багато західних компаній не планують в найближчому майбутньому скасовувати віддалений формат роботи. Очевидно, що українським підприємцям необхідно прийняти до відома ці тренди. Але не менш важливо пам’ятати, що хороший співробітник мотивується і окладом, і корпоративною культурою, і відчуттям причетності до чогось великого і важливого. Залучені співробітники значно ефективніше працюють. Тут на допомогу повинні прийти різноманітні інструменти і методи соціалізації, формування спільності серед аудиторії, яка працює на одну мету.

Командообразование на природе

Команда – це люди об’єднані одними цінностями

Варто відзначити, що пандемія зробила для нас ще одне велике відкриття. Як виявилося, ми не можемо обходитися без соціальних зв’язків. Тому світ, де людей замінили роботи, неприродний для нас. Яким би не був штучний розум, як людям, так і бізнесу необхідний емоційний інтелект. Тому, багато прогнозів про вимирання професій занадто фантастичні.

Я ж хочу утриматися від аналітики, заснованої на шалених темпах розвитку роботів і мобільних додатків. Про що ж говорять реалії та цифри? Які професії вже почали відмирати і незабаром незворотно зникнуть?

Очікуваний кінець: хто залишиться без роботи?

Технологічний прогрес завжди обертається зникненням ряду професій. Зараз приблизно 30% роботи, яку раніше виконували люди, проробляє роботизована техніка. Як прогнозують експерти, до 2025-го року машини заберуть у нас 48% роботи. На думку аналітиків, в найближчі 10 років зникне 57 спеціальностей. Але не все так погано. Дослідники вважають, що за вказаний період з’явиться 186 професій.

Варто зазначити, що серед вимираючих спеціальностей багато тих, які зараз вважаються в Україні престижними і затребуваними. Розглянемо нижче 10 напрямків, що наближаються до зникнення, а також причини їх загибелі.

Журналіст

Сьогодні за допомогою журналістики можна змінити світ. Яскравим прикладом служить журналістське розслідування, представлене російським опозиціонером Олексієм Навальним. Матеріал про замок Президента В. Путіна викликав хвилю протестів по всій Росії, здатних привести до революції.

Така журналістика ще дуже довго буде затребуваною. Але з професії доведеться піти редакторам стрічок новин / новинним журналістам. Їх роботу вже виконує штучний інтелект.

Зокрема, такою технологією активно користується Bloomberg. Штучний інтелект випускає новини набагато оперативніше.

В недалекому майбутньому роботу зможуть отримати тільки ті журналісти, які здатні надати унікальний авторський матеріал.

Турагент

Туристичні онлайн-сервіси поступово знищують цю професію. Ще в 2013-му році компанія «Tradedoubler» провела опитування для дослідження тенденцій бізнесу. Як виявилося, 62% респондентів планує свою подорож і набуває авіаквитки за допомогою профільних сайтів і додатків. Кількість користувачів таких сервісів продовжує зростати.

Юрисконсульт

Штучний інтелект вже навчився обслуговувати клієнтів банків і допомагати їм у вирішенні ряду завдань. Аналогічна система може замінити рядових юрисконсультів. Штучний інтелект точно не переплутає статті законів, в яких навіть сам чорт може ногу зламати.

Оператори колл-центрів

Їх чекає та ж доля, що і юрисконсультів. Відповіді на типові питання легко дасть штучний інтелект, з чим він вже гарно справляється.

Фермер

Гнути спину під розпеченим сонцем в полях людям більше не доведеться. Ті, кому доводилося їздити в ЄС на таку роботу, не з чуток знають про виснажливість такої праці. У США все рідше експлуатують ручну працю на полях. Нова тенденція поступово поширюється по всій Європі. Її поява в Україні також може знищити трудове «рабство», яким не нехтують деякі підприємці аграрного сектору.

У Штатах продовжує знижуватися число фермерів, задіяних в агропромисловості. Тепер комфортне середовище для росту продукції забезпечують автоматизовані системи. Посів полів здійснюється за допомогою дронів.

Людям, які працюють на таких підприємствах, все рідше доводиться бруднити руки в землі. Замість цього вони управляють технологіями, сидячи в комфортабельних кабінетах.

Безумовно, повного зникнення фермерів не відбудеться. Маленькі приватні господарства продовжують працювати і будуть користуватися високим попитом. Багато американських і європейських покупців хочуть отримувати стиглу продукцію прямо з грядки. Коштувати таке задоволення може в рази більше, ніж овочі та фрукти в супермаркетах. Так товари, повністю виготовлені людиною, поступово стають цінною перевагою та ознакою розкоші.

Касири

Перша каса самообслуговування з’явилися ще в 1992-му році. Інновація була представлена ​​в нью-йоркській мережі супермаркетів «Price Chopper». В Україні інтерес до такої технології з’явився тільки в 2013-му році. Останнім часом каси самообслуговування набувають все більшої популярності.

З їх допомогою вдається мінімізувати черги і заощадити торгову площу і фонд заробітної плати касирів.

За рахунок відмови від касирів, деякі магазини збільшують штат продавців-консультантів, що позитивно відображається на обсязі продажів.

Цілком можливо, що деякі невеликі магазини все ж залишать касирів, як своєрідне «лакшері». Безсумнівно, тяга людей до соціальних контактів не дозволить касирам повністю зникнути з лиця землі.

Діджитал відділ ARENA CS

Успішно залишаться у будь-якій професії лише найкращі її представники

Програміст

Це може здатися дивним, але системні адміністратори і програмісти втрачають свою актуальність. За останні роки IТ-сфера стала потроху скорочуватися. Люди, які повинні налаштовувати комп’ютерний парк і контролювати його функціональність, вже не затребувані. Їх замінюють автоматизовані системи.

Уміння писати код також перестало бути ключовим навиком для IT-індустрії.

Зараз перелічені вище обов’язки може виконувати фахівець з автоматизації робочих процесів.

Статист

Фахівці, що ведуть статистику і облік, залишаться в минулому. Їх замінюють практичні програми.

Бізнес-асистент

Помічник керівника вже працює у віртуальному форматі. Він здатний не тільки вести ділові записи та нагадувати про важливі справи, але також відповідати на дзвінки. Очевидно, ця технологія продовжить розвиватися. Разом з тим актуальність живих бізнес-асистентів буде знижуватися.

Great Event School by ARENA CS

Щаслива та сучасна людина не боїться змінювати професію та навчатися

Що робити в новому світі?

Головними запитами сучасності стали:

  • Креативність;
  • Критичне мислення;
  • Уміння ефективно комунікувати і керувати людьми.

В недалекому майбутньому обов’язковим навиком буде цифрова грамотність.

Поступово сервісна і механічна робота переляже на технології. Це дуже правильна тенденція. Людина з її інтелектуальним потенціалом повинна розвивати себе і світ, а не залишатися в кластері чиєїсь прислуги.

З огляду на темпи технологічного розвитку, існуючі професії будуть трансформуватися і вимирати набагато швидше, ніж будь-коли. Тому постійне вдосконалення своїх навичок і навіть повна зміна професії можуть увійти в порядок речей найближчого майбутнього. На цьому тлі класична система освіти остаточно втрачає свою актуальність. 6 років для освоєння спеціальності – занадто великий термін для професій, що інтенсивно розвиваються. Схоже, звичним нам ВНЗ доведеться перейти на систему профільних курсів.

Власне, будьте винахідливими, гнучкими, креативними і заповзятливими. Не припиняйте вчитися і піддавати критичній оцінці виконану роботу. Новий постпандемічний світ – це світ для молодих розумом. Щоб знайти в ньому своє місце, доведеться постійно актуалізувати себе і власний менталітет.

профессия ивент менеджер - это

Great Event School випускає 4 потоки на рік

І наостанок гарна новина – професія креативного івент менеджера і креативного продюсера онлайн та гібридних подій не зникне в найближчі 20 років. Хто зможе креативно, нестандартно вирішити завдання клієнта, придумати ефективний формат залучення аудиторії, поширення інформації та привернення уваги аудиторії, буде затребуваний і винагороджений. Профільний курс «Професія івент менедежер за 50 годин» від Great Event School дає прекрасний шанс пізнати основи професії і приміряти на себе «обладунки продюсера» 4 рази на рік. Може, ця інформація і є твоїм  «чарівним пенделем» щоб змінити життя?