На початку липня в Івано-Франківську відбувся семінар-тренінг з підготовки до реформування комунальних друкованих засобів масової інформації, який ARENA CS організувала для Ради Європи. Для медіа-професіоналів не секрет, що комунальні й муніципальні ЗМІ в регіонах – величезний сегмент інформаційного простору і водночас неабияка проблема.

З одного боку, суто кількісно – більшість ЗМІ в Україні становлять регіональні. З другого – муніципальна форма власності стримує їхній розвиток, перешкоджає незалежності журналістів і обмежує можливості фінансування.

Та й якість інформації про події в своєму регіоні не завжди задовольняє читачів. Тож потреба реформ у цій галузі давно назріла. Як «нова поліція» – так само тепер потрібна «нова районка».

Учасниками тренінгу стали майже чотири десятки редакторів, журналістів та практиків, які обговорили виклики, що постають перед регіональною пресою в Україні. Вони мали унікальну нагоду обговорити численні юридичні моменти, але насамперед – дуже конкретні, практичні питання: як жити без «голки» державного фінансування, досягнути рентабельності і при цьому не втратити редакційної незалежності. І понад усе – як створити цікаву місцеву газету?