18-23 квітня 2015 року в Київській області пройшов тренінг Школа Демократії – спільна ініціатива Європейського центру Вергеландa, Ради Європи та Міністерства освіти і науки України. Проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Хоча Україна останнім часом переживає багато змін, мало хто сумнівається, що по-справжньому революційні реформи не вдасться здійснити, не змінивши свідомість українців, насамперед – молоді. Тому вкрай важливо виховувати у тих, на чиї плечі ляже відповідальність за країну завтра, розуміння демократії, засноване на досвіді найуспішніших західних країн.

Норвегія, зокрема, є саме такою країною. Символічно, що національна організація, відповідальна за міжнародну допомогу і поширення демократичних цінностей, названа за іменем Хенріка Вергеланда, норвезького поета та історика, який настільки вірив у просвітництво, що перетворив свою особисту бібліотеку на публічну.

Сьогодні норвежці допомагають українським школярам краще зрозуміти, як функціонує демократичне суспільство, саме на таких семінарах. Квітневий семінар зібрав десятки підлітків з усього столичного регіону. Вони отримали не тільки нові знання, а й величезне задоволення від участі в цікавому і ненав’язливому проекті.

А організатор заходу, співробітник Європейського центру Вергеланда Шьєрсті Клетт недавно прислав імейл: “Семінар пройшов чудово – його навіть показали на норвезькому телебаченні в недільних загальнонаціональних новинах!”

І це тільки початок – треба більше таких заходів в Україні.