В останні дні червня у Києві Всесвітня організація охорони здоров’я за професійної організаційної підтримки Арени КС провела семінар-тренінг для експертів та лікарів, що працюють над реформою системи охорони здоров’я. Майже п’ять десятків медиків два дні обговорювали майбутнє основного і найпроблемнішого сектору української медицини: державного.

Візит до першої-ліпшої поліклініки стане тому підтвердженням. Сервіс та інфраструктура – на нулі, безкоштовна медицина існує хіба що в уяві. Багато хто говорить про приватну медицину, медичне страхування як життєздатні альтернативи. Та чи для всіх вони підійдуть і що робити із розгалуженою, але громіздкою і застарілою мережею державних закладів охорони здоров’я?

Часті зміни міністрів охорони здоров’я підтверджують: це чи не найскладніша ділянка реформ в Україні. Але учасники семінару могли пересвідчитися, що не все безнадійно. Досвід США, Західної Європи, Естонії та Молдови, який мали нагоду перейняти учасники, свідчить: державна медицина може стати гнучкішою і відповідати потребам людей і вимогам сучасного світу.

Цікавою особливістю цього заходу було місце проведення – Будинок митрополита на території Софії Київської. Це цікава і дуже перспективна, зручна локація для камерних та середніх за масштабом заходів. Нема сумніву, що їх там проводитимемо дедалі більше.