За назвою TeamLab ховається команда цифрових художників з Токіо. Їх творчість – це гармонійна комбінація традиційного мистецтва і інноваційних технологій, сучасного дизайну і науки, а також явищ природи. Зараз вони – зірки світового масштабу, «номер один» в області імерсивні мистецтва. Їх інсталяції незмінно викликають фурор.

Імерсивні інсталяції відомі тим, що забезпечують «ефект занурення». Зазвичай це щось локальне, розташоване в маленькому павільйоні. Однак TeamLab працює з розмахом. Вони створюють цілі «всесвіти», дозволяючи гостям відчувати себе героями чудової історії, на межі реальності і паралельного світу.

Самі художники про свою творчість говорять наступне: «Ми вже 19 років працюємо над тим, щоб знайти щось нове у відносинах між людиною і природою, а також між нами і навколишнім світом за допомогою мистецтва. Насправді ми не бачимо ніяких кордонів: різні світи взаємопов’язані і знаходяться один в іншому ».

Роботи TeamLab викликають захоплення навіть у тих, хто дивляться на них через екрани комп’ютерів. А варто лише уявити, що відчувають щасливчики, безпосередньо які відвідали інсталяції.

Переконатися в цьому можна, переглянувши добірку кращих, масштабних і найкрасивіших інсталяцій від TeamLab.

Universe of Water Particles on a Rock where People Gather

У 3D просторі відтворюється зображення скелі. За допомогою унікальної технології моделюється водоспад. Варто доторкнутися до скелі, і потік води відреагує на це. Людина, що стоїть на скелі або що стосується водоспаду, стає частиною цих елементів. Кожне візуальне стан – унікальне. Повтори виключені.

Moving Creates Vortices and Vortices Create Movement

Людина пересувається по кімнаті, і в цьому ж напрямку за ним рухається промальовані потік. Чим швидше руху – тим інтенсивніше промальовування. Якщо рухів немає – простір залишиться порожнім. Виходить, що кожен гість інсталяції є одночасно і художником. Роботи створюються «тут і зараз», і змінюються в залежності від рухів людей.

Body Immersive

Тіло людини повністю занурене в цифровому просторі, завдяки чому забезпечується безперервна динамічність, і все навколо трансформується. Художникам вдалося домогтися ефекту, завдяки якому стираються межі між тілами відвідувачів інсталяції і самих електронних полотном. Це можливість усвідомити свої взаємини зі світом, стати частиною полотна, розчинитися в художній роботі.

Інсталяції TeamLab побудовані в кращих музеях світу: в США, Австралії, Великобританії, Сінгапурі, в рідній для художників Японії. Команда отримала світове покликання, недавно випустила власну книгу і продовжує створювати вражаючі масштабні проекти.