На круглому столі в Києві обговорили пропозиції нових національних квот

15 вересня Торгово-промислова палата України провела круглий стіл свого комітету з питань природокористування та охорони довкілля, який був присвячений очікуваним національним внескам України до нової кліматичної угоди. Ця угода, яку планують підписати на кліматичних переговорах усіх урядів світу наприкінці року в Парижі, визначить, на скільки кожна країна повинна буде скоротити викиди парникових газів, що спричиняють руйнівну зміну клімату, в наступні роки.

Звичайно, українські підприємці повинні бути готові до цих квот. Крім того, Україна має значне місце у світовій торгівлі квотами, адже наша промисловість не може використати всі дозволені їй обсяги викидів. Водночас, людство не має більше часу зволікати з ухваленням нових глобальних зобов’язань: урагани, підняття рівня світового океану, посухи, екстремальні зливи і спека та інші надзвичайні погодні явища і катаклізми зможуть уже за кілька десятиліть зробити планету непридатною до життя.

Понад 100 представників бізнесу, посадовців, учених та активістів взяли участь в активному обговоренні, яке тривало цілий день. Україна входить до числа країн з найвищими викидами на одиницю ВВП. Тому діяти слід негайно. Уряд пропонує скоротити до 2030 р. викиди до 60% від базового для України 1990 р. – саме цю цифру Україна відстоюватиме на переговорах у Парижі.

ARENA CS забезпечила конференц-супровід, високоякісне харчування та фуршет для події, яка свідчить про серйозність позиції України в боротьбі зі змінами клімату та готовність приєднатися до глобальної кліматичної мобілізації.