13 березня 2015 року в Києві пройшла міжнародна науково-практична конференція «Здоров’я нирок для всіх», яка зібрала понад 200 вчених і практиків з 39 міст України та зарубіжжя. Конференція викликала бурхливі обговорення серед учасників, які дослідили актуальні на сьогоднішній день європейські підходи лікування хвороб нирок.

Ювілейна, десята Конференція була приурочена до Всесвітнього дня нирки, до участі в якій Україна приєдналася вже в сьомий раз. Співорганізаторами заходу виступили МОЗ України, Академія медичних наук України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика та інші профільні організації.

«Ми пишаємося виконаною роботою, – поділився враженнями після конференції її головний натхненник і організатор, професор Дмитро Іванов. – Нам вдалося зібрати сотні вчених і практиків з усіх регіонів України, від Заходу до Сходу. Незважаючи на складні умови, ми забезпечили високий рівень заходу».

Особливий інтерес серед українських учасників викликав запрошений спікер з Білорусі, де, на відміну від України, дозволено донорство нирок від будь-яких донорів, а не тільки від родичів хворого. Насичена програма також висвітлила актуальні проблеми нирково-замісної терапії і розкрила можливості запобігання хронічних хвороб нирок в сучасних умовах завдяки міждисциплінарним підходам для лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів, ендокринологів, а також кардіологів. Справжній ажіотаж викликав майстер-клас професора Д. Іванова, побудований за європейськими зразками.

Хвороби нирок останнім часом стали стрімко поширюватися, представляючи серйозну небезпеку і погрожуючи зрівнятися з гіпертонією і діабетом, як основними «убивцями». До того ж нирки можуть втратити до 90% своєї функції без будь-яких зовнішніх проявів. Вважається, що хронічне захворювання нирок є у 8-12% населення, а у людей у ​​віці від 65 років ця хвороба розвинена у 30%. Актуальність важко переоцінити, оскільки можливість профілактики і своєчасного діагностування може істотно вплинути на стан пацієнтів.

Генеральним спонсором заходу виступила українська фармацевтична компанія «Мегаком», його проведення також підтримала компанія Wörwag Pharma.