На початку літа українську громадськість сколихнув флешмоб в соцмережах #ЯНеБоюсьСказати, де дівчата розповідали про випадки сексуальних домагань і насильства. Адже далеко не всі уявляли, наскільки незахищеною почуває себе жінка. Приємно, що в той самий час у Києві говорили про те, як на інституційному рівні запобігати та боротися з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні.

IMG_0143

Захід, що відбувся у Києві 12 липня, підбивав підсумки тривалого проекту підготовки ратифікації Україною Стамбульської конвенції. Цей важливий міжнародний документ визначає насильство щодо жінок та домашнє насильство порушенням прав людини, приділяючи особливу увагу інструментам запобігання домашньому насильству, захисту жертв, кримінального переслідування та належного покарання осіб, які вчинили насильство.

IMG_0190

Проект «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні» реалізовувався Офісом Ради Європи в Україні та фінансувався урядом Швеції. Ключовий акцент проекту зосереджений саме на сприянні в ратифікації і подальшій імплементації Стамбульської конвенції. Проект надавав технічну допомогу та експертну підтримку державі на цьому шляху.

IMG_0275

Конференція зібрала разом представників українського уряду, посольства Швеції, Офісу Ради Європи в Україні, низки профільних громадських організацій. В основному, говорилося про впровадження Стамбульської конвенції в Україні. Захід закінчився нагородженням переможців конкурсу малюнків «Дім під веселкою» та конкурсу для журналістів з написання найкращої статі на тему запобігання та боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством.

IMG_0265

Команда ARENA CS  пишається, що може своєю роботою долучатися до вирішення таких важливих суспільних проблем.

IMG_0321