Як висвітлювати виборчий процес в медіа? Чи взагалі можливо це зробити об’єктивно? Які зміни до законодавства необхідні? Ці питання зібрали експертів, політиків, дипломатів та посадовців на міжнародну конференцію «Медіа та вибори: виклики і можливі рішення», що відбулася на початку квітня у Києві.

IMG_0049

Захід було організовано Радою Європи за підтримки проектів РЄ «Реформа виборчої практики в Україні», «Сприяння українській владі у реформуванні виборчого законодавства та у проведенні конституційної реформ» тощо.

Медіа та вибори

Як заявив під час конференції, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські: «Виборець і громадянин — речі не тотожні.  Громадянин — це освічений виборець. Це людина, яка не продає свій голос», — сказав він. Саме це явище дипломат назвав однією з головних проблем в Україні. І ЗМІ, за його словами, мають із цим боротися, повідомляє «Голос України».

Медіа та вибори

Головний виклик подібних заходів – створити ділову і ненав’язливу атмосферу, що сприятиме професійній дискусії та неформальному спілкуванню учасників. Тут дуже важлива чіткість виконання поставлених задач і злагоджена командна робота зі сторони івент-агенства – фірмова риса Арени КС.

Медіа та вибори