Навесні івент сферу чекав складний період. Всесвітній локдаун змусив замовників скасувати всі оффлайн івенти. Все відбувалося раптово і швидко: не було часу, щоб переглянути плани, прийняти зважені рішення. Або скасування, або перенесення на невизначений період. Зараз вже є локальні послаблення, і галузь з обережним оптимізмом дивиться вперед.

Криза – це природний відбір

Керівники великих івент компаній по-різному сприйняли ситуацію. Хтось побачив у ній «природний відбір», а хтось досі підраховує збитки і не має певних планів.

Так, засновник Eventum Premo Олександр Шумович вважає, що криза просто прискорив процеси, які і так неминуче відбулися б. Просто те, що мало статися за кілька років, ужалось до 3-4 місяців. Неефективні компанії покинули ринок. Ті, хто хотіли змін – впровадили їх і освоюють нові можливості. Хто придивлявся до онлайн івент – пересобран команду і вже активно працює в новому форматі.

Несбыточное будущее ивент сферы

За словами Олександра, період стагнації завершено. Люди скучили по заходах і активно сприймають альтернативні варіанти класичних івентів: будь то комбіновані конференції або онлайн-вечірки. Є припущення, що ринок скоро переживе ренесанс, і топові івент агентства вже готуються до цього.

Гібридні івенти – в топі

Онлайн формат, як вважають експерти галузі – не вимушена міра. Рано чи пізно суспільство прийшло б до такого формату заходів і почало б активно його використовувати. Коронакрізіс тільки прискорив процес. Навіть незважаючи на послаблення, формат комбінованих івентів залишається затребуваним: на локації збирають обмежена кількість людей, а основну частину подій транслюють онлайн. Для багатьох відвідувачів це зручно: можна дивитися, не відриваючись від звичних процесів, а роботодавці економлять кошти на відрядження співробітників.

За словами засновника Eventum Premo Олексія Берлова, серед з’явилися тендерів основну частину займають заявки на гібридні івенти. Тенденція була передбачувана, тому багато івент компанії підготувалися до неї і вміють застосовувати формат для різних типів подій: від презентацій до ділових форумів. Олексій прогнозує, що протягом року з’явиться безліч відмінних кейсів з підготовки гібридних подій, і організатори зможуть знайти оптимальний баланс між онлайн та офлайн. А зараз спостерігається нестача кадрів, що мають специфічний досвід і навички.

Офлайн події: робота в нових умовах

Компанії, які спеціалізуються на проведенні офлайн подій і з різних причин не переорієнтувалися на сучасні формати роботи, знаходяться в очікуванні. Деякі працюють, дотримуючись карантинні умови: з обмеженням кількості гостей, масочний режим і іншими пересторогами.

Засновник D2 Marketing Solutions Дмитро Дудинський поділився, що перше «посткарантінное» захід компанія організувала ще 16 липня. Це була презентація спиртного напою в ресторані. Кількість гостей довелося скоротити вдвічі – до 20 осіб, але це не завадило отримати згадки в соціальних мережах, публікації в ЗМІ та інші варіанти відгуків.

Затишшя – час для підготовки

Корисно провели локдаун власники локацій для проведення івентів. Так, на майданчику ArchiLoft замінили меблі, озеленили вуличну зону, розробили унікальні патерни для брендування заходів і зробили все, до чого не доходили руки в «високий сезон». Представник локації Майкл Мірошкін зазначає, що замовлень поки небагато, але в цілому ситуація значно пожвавилася.

Загальний висновок – як і будь-яка криза, локдаун дав можливість для аналізу дій і планування майбутніх кроків. Хто мав ресурси і бажання інвестувати ресурси в зміни – зробив це, і зараз дивиться в майбутнє з великою часткою оптимізму. Організатори, які мають проблеми з фінансами, організацією процесів і стратегією, змушені припинити діяльність або терміново змінюватися вже зараз.