В Україні з початком повномасштабного вторгнення росії значно зросла кількість благодійних організацій та ініціатив. Українці об’єднуються задля перемоги. У межах діяльності волонтерів та організацій постійно виникає потреба у проведенні благодійних заходів: для переселенців, партнерів, преси і т.п. На етапі організації заходів більшість стикаються з труднощами, що викликані війною. Постійна військова загроза, відсутність електроенергії, неможливість дістати все необхідне – це те, з чим мають справу всі, хто хоче провести подію в Україні сьогодні. Якщо сил розібратися з усім немає – варто залучити івент-агентство, яке допоможе вирішити всі проблеми.

Віменз Ейд Фонд

Проведення концерту для вимушених переселенців у Києві

Благодійний захід: головні правила організації під час війни

Якщо ви не готові витрачати кошти на послуги професіоналів або не маєте на це ресурсів, тоді, очевидно, ви будете організовувати подію самостійно. Аби захід пройшов якісно та безпечно – дотримуйтеся наступних простих правил:

1) Визначтеся з форматом події

Благодійні заходи можуть бути різноманітні: виставки, конференції, тренінги, аукціони, концерти… Аби визначити, який саме формат події обрати – визначте мету вашого заходу. Метою може бути зібрати кошти на допомогу, розповісти про вашу ініціативу спільноті, навчити чомусь та багато іншого. Саме після визначення мети – обирайте потрібний формат.

 2) Подбайте про безпеку

Вже на етапі планування події думайте над місцем проведення. Тут треба враховувати регіон, область, конкретний населений пункт. Навряд чи проведення масштабної події поблизу фронтової лінії – це вдала ідея. Окрім того, варто подумати над укриттям, яке будуть використовувати учасники події у разі обстрілу. Про правила підбору приміщення читайте тут.

3) Подумайте про вашу аудиторію

Оцініть, хто може відвідати ваш захід. Обов’язково врахуйте те, що з кожним днем в Україні зростає кількість людей, які постраждали від війни. Якщо ваш захід саме для таких людей – організуйте доступність до заходу. Мова йде про те, що деякі постраждалі від війни – це люди з інвалідністю. Обов’язково подбайте про інклюзивний простір, щоб ваші гості не відчували незручностей.

4) Навчіться правильно комунікувати

Зараз надзвичайно важливо навчитися правильно говорити про постраждалих від війни та вміти з ними спілкуватися. Якщо ви працюєте саме з такими людьми, то вам обов’язково потрібно пройти спеціалізовані курси чи тренінги. Адже незнання правил комунікації може призвести не тільки до непорозумінь з гостями ваших заходів, а й до конфліктів та образ.

До 20 листопада триває набір учасників на проходження тренінгу «Комунікація з вразливими групами», де охочих навчать спілкуватися з постраждалими на війні, людьми з інвалідністю та людьми похилого віку. Встигніть подати заявку за посиланням.

Організатор тренінгу – благодійний фонд Яни Матвійчук «Women’s Aid International» за підтримки Європейського Союзу.

5) Жодних феєрверків

Так, це звучить очевидно, але не всі це досі розуміють. Забудьте про феєрверки, петарди і будь-які інші піротехнічні засоби, що можуть викликати яскраві спалахи та видавати звуки, що схожі на вибухи. В Україні зараз мільйони людей мають посттравматичний синдром. Будь-які гучні звуки та спалахи викликають у цих людей паніку, страх, заціпеніння. Навіть якщо гості вашого заходу – це люди, які бачили війну лише на фото та відео, все одно варто відмовитися від піротехніки. Чому ж?

По-перше, в окремих регіонах та містах України застосування феєрверків заборонено законом. І все йде до того, що така заборона буде діяти на всій території України.

По-друге, думайте не лише про себе, а й про оточуючих. Неподалік від місця проведення вашого заходу можуть проживати безліч людей, які значно постраждали від війни. Тому давайте дбати одне про одного!

Проведення заходу під час війни – це доволі складна праця, але з правильним підходом до організації все вдасться! Якщо ж вам потрібна допомога у підготовці івенту – звертайтеся до ARENA CS і ваша подія буде організована на найвищому рівні!

Публікацію підготовлено за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Публікація відображає позицію благодійного фонду «Women’s Aid International» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.